Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik ilyen pattanás/akne...

Létezik ilyen pattanás/akne duzzanat leszedő?

Figyelt kérdés

Néha szokot olyan "pattanásom" lenni, aminek nincs fehér része, de bepirosodik, beduzzad az arcom, és fáj (húz) ha megtappintom a bőrr nagy csomót lehet ott érezni.

Ha nem piszkálom akár egy hétig is így marad, ha piszkálom akkor atlátszó váladék jön általában az egyio miteszerből.


Létezik olyan krém amit az ilyen gyulladásra este rányomol és reggelre eltünteti (a pirosodást és a duzzanatot)



2022. máj. 21. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:

SOS-antipickel és hasonló néven vannak ilyen drogériás termékek. Nem azt mondom, hogy csodát tesznek, de jelentősen segítenek. Egyébként ha ismered a bőröd, akkor már a kialakulás legelején el kell kezdeni kenegetni.


Gyógyszertárban lehet kapni szalicilsav alkoholos oldatát, az is gyulladáscsökkentő hatású, de érdemes óvatosan használni, nagyon szárít.


Valamint ami még nekem anno bevált, az a teafaolajos termékek voltak, azok is jó gyulladáscsökkentők.


Egyébként nekem azóta szűntek meg ezek a kis szemetek, mióta kicsit feltuningoltam a bőrömet belsőleg. Egy haj/köröm/bőr vitaminkúrát szerintem érdemes elvégezni (pl Biovanne), és ne túlzásba vinni az arcápoló szereket. Csak egy rendes lemosó/arctisztító és egy nem olajos/zsíros hidratáló csodákat tesz.

2022. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi,

Sajnos hormon problémáim vannak, így előfordulnak az ilyenek gyulladásos vackok, szerencsére mindig csak egy egy jön ki rajtam.

Most pl az orrom mellett fél centivel, de annyira feldagadt, hogy làtom a szememmel a duzzanatot

2022. máj. 22. 08:36
 3/3 anonim válasza:
próbáld ki az akneroxidot, gyógyszertárban lehet kapni vény nélkül. lehet, hogy irritálni fogja a bőrödet először, ezért érdemes úgy használni, hogy megtisztítod az arcod, utána kensz a krémből, fent hagyod 20-30 percig és utána lemosod. elég hatásos gyulladáscsökkentő szerintem, viszont pirosságot okozhat. :(
2022. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!