Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A férfiak miért nem gyantázzák...

A férfiak miért nem gyantázzák a bajszukat/szakállukat?

Figyelt kérdés

Mindig panaszkodnak hogy naponta kell borotválkozniuk, mondom nekem is van bajszom, ha borotválnám én is naponta borotválkozhatnék...


Egyébként ismerek is nőt aki elkezdte borotválni, azóta heti 2x neki is meg kell csinálnia minimum, különben ott a fekete borosta.


Na de komolyan, nem egyszerűbb a gyanta? Ugyanaddig tart mint 1 borotválkozás, de utána hetekig nem kell megint csinálni.



2022. máj. 23. 04:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: bullshit, hogy erősödik a szőr vagy ilyensmi. Szóval a női ismerősöd valószínűleg amúgy is erősebb és sötétebb szőrzettel van megáldva. Ez egy tök gyakori tévhit, de ma már megdöntötte a tudomány, rengeteg angol nyelvű videót találhatsz a neten a témában akár orvosoktól is.


Másrészt: a férfiak körében annyira nem elterjedtek a kozmetikusok. Van aki cikinek érezné, és persze van a vasakaratú is, aki "majd én megcsinálom" jelleggel nem fizetne azért hogy szakértő keze lehessen a dologban - ugyanez igaz akár házfelújítás téren is. Valamint a gyanta tudja gyengíteni a szőrt, mivel folyamatosan kitépi. Nem biztos, hogy minden férfi szeretné, hogy 30 év múlva alig legyen szakálla vagy legénytoll pelyhezzen csupán az állán.


Gondolj bele: ha egy-egy foltba annyira elgyengül a szőrzetük, hogy már nem nől, akkor tök hülyén néz ki minden kozmetikushoz menés előtti egy-két hétbe (amikor már valmamennyire meg kell nőjjön a szőr, hogy ki lehessen tépni,) de közben foltokban nincs semmi.

2022. máj. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem egyszerűbb a gyantázás, sokkal több előkészületet igényel.
2022. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én pl. nőként is borotválom az arcomat,mert egyszerűbb.Volt amikor gyantáztattam,de nem voltam elégedett az eredménnyel,bár tény hogy tovább volt szőrtelen.
2022. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

"Mindig panaszkodnak"

Kik panaszkodnak? Én ugyan nem.


"nem egyszerűbb a gyanta?"

Nem.


"Ugyanaddig tart mint 1 borotválkozás, de utána hetekig nem kell megint csinálni."

Csupán két apróságra hívnám fel a figyelmed.

1. A gyantázás nem éppen kellemes. Persze, tudom, a nőknek sem. De mi a francfenéért tegye ki magát az ember önkínzásnak, amikor van kellemesebb megoldás is? (Nem, egy nőtől sem várom el, hogy gyantáztassa magát, mindenkinek a saját döntése, hogy mit csinál a bőrfelületén.)

2. A férfi arcszőrzete sűrű. A kézen, lábon, vagy akár a npi arcon megjelenő szőr mennyisége aránytalanul kisebb, mint az arcszőrzet. A férfi arcának gyantázása komoly sérüléseket okozhatna.

2022. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én utálom magamon, simán meghoznám azt a döntést jelen pillanatban, hogy ne legyen sose. Hogy megbánnám-e mondjuk 20-30 év múlva, azt nyilván nem tudhatom, de max magamat okolhatnám. De hogy gyantázzam? Teljes mértékben kizárt. Gyantáztam már máshol, de tudod te milyen erős, sűrű az arcon? Ha valakinek még éppen nő, serdülőkorban elképzelhető, hogy működik. Szerintem vérezne és minden egyéb baja lenne, szörbenövésekkel együtt.

Nyugodt lehetsz van annyi eszem, hogy ez a módszer egy gondolat erejéig megfordult a fejemben, de annyi is hogy rögtön realizáltam, hogy jó vége nem lenne. Manapság azért vannak jobb módszerek, például IPL, inkább választanám azt.

Borotválástól pedig mindig nem erősödik a szőr. Évekig borotváltam az arcomon is a pihe szálakat tini koromban, kb 22-23 évesen kezdett igazán megerősödni mindenhol. Úgy gondolom még túl későn is...

2022. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"bullshit hogy erősödik a szőr"

"a gyanta tudja gyengíteni a szőrt" 😂🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. máj. 23. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Úristen, ha nem tudsz különbséget tenni aközött amikor kitépik a szőrt és aközött amikor felületesen elvágják, akkor nagy gond van a fejedbe.
2022. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én is ezt mondom annak aki azt mondja a borotva nem erősíti 😆
2022. máj. 23. 13:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Hogy lehet valaki annyira ostoba hogy borotválja? Xdd
2022. máj. 23. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem erősíti.

10+ éve borotválkozom nemi szerven és nem lett sötétebb vagy erősebb a szőr, mivel a szőrtüszőkhöz nem nyúlok :D


De XD-zz csak, mert ahhoz van eszed, olvasni már nincsen.

2022. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!