Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Villanófényes szőrtelenítő...

Villanófényes szőrtelenítő okozhat bőrrákot?

Figyelt kérdés

2022. jún. 1. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve körülbelül minden ehhez kapcsolódó kutatást próbáltam elolvasni, akkor semmi ilyesmit nem találtam. Ami a legrosszabb volt, hogy pár emberen túl erős fényt alkalmaztak és megégett a bőre. Anyajegyen azért ne használd.
2022. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ehhez kapcsolódó ismeretanyagot a középiskolás fizika/biológia tankönyvek tartalmazzák.


Na jó, nem kioktatni akarok, itt az infó:


[link]


A szőrtelenítésre használatos villanófény 750-1100 nm hullámhosszon sugároz (nm = nanométer és nem négyzetméter) Azért is látjuk pirosnak a fényt, mert van egy kis összetevője a látható tartományban.


Ezzel szemben a sejtekre káros UV sugárzás a látható tartomány pontosan ellentétes oldalán található. 400 nm hullámhossz alatt képes a fény több mm mélyen a bőrbe hatolva károsítani a szerkezetét. Az UV fényből különösen az UV-C tartomány ami képes bőrrákot okozni.


Azt nem írom, hogy a villanófény teljesen veszélytelen, hiszen nem az de más okból: túl sötét bőrfelületre villatva túl sok hő nyelődhet el és megég a bőr.

2022. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
15-20 év múlva kiderül,addig meg lehet okoskodni.
2022. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!