Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválás utáni pattanásokkal...

Borotválás utáni pattanásokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A bikinivonalról lenne szó, máshol is borotválom magam, mégsem pattog ki sem a lábszáram, sem a hónaljam, csak a bikinivonal, de nem csak kis piros pöttyök lesznek hanem 2 hétig tartó gyulladt gennyes benövések

Próbáltam már meleg- és hideggyantázni, epilálni, borotválni, mindegy mit kenek vagy teszek rá utána, babaolajat, borotválás utáni krémet, bepanthent, vagy hintőport és mindegy mennyit bőrradírozom előtte, pattanásos lesz, begyullad és fáj

Mit próbáljak még ki, másoknak hogyan lesz olyan sima?

Szőrtelenítő krémet is próbáltam, másnapra már látszanak a szőrszálak, a krémet meg csak 72 óránként lehet használni.

Menjek el kozmetikushoz? Van esély rá, hogy akkor nem lesz ilyen ronda? Megőrülök már tőle… 24 éves vagyok és utálok fürdőruhát felvenni emiatt. Segítsetek kérlek


2022. jún. 10. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan így voltam én is, egyszerűen mindentől kipattogtam, pedig kozmetikusnál is jártam, sőt még én magam is jártam tanfolyamra fiatalon :D

Vettem egy IPL gépet, tökéletesen megoldotta a problémát.

2022. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el kozmetikushoz és ott kérj tanácsot.


Mindenesetre, nekem is ilyen gyakran, de nekem a combom belső fele is, gondolom azért mert a két lábam összeér és így kidörzsöli egymást, bikinivonal is ezert ilyen nekem.

Ami nekem bevált az egy krémes deo használata, én a nivea kék színűjét használom, odakenem és így nem dörzsöli,nem is gyullad be.

Napi szinten aloe vera gél, a rossmanos, meg ugye megfelelő borotva, mindig újat használok, illetve jó tápláló testapolo, én a la roche posay lipikart használom.


Azért kérj ki egy szakértői tanácsot is

2022. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Uh,1es, melyik iplt használod? Én is tervezem megvenni valamelyiket,de akkora a piac hogy fogalmam sincs melyiket válasszam
2022. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is nézegettem már ipl-t de nagyon megoszlóak a vélemények róla
2022. jún. 11. 12:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvastam a cukorgyantáról, hogy jó bár nem próbáltam még. Nekem a harisnya miatt van ilyen problémám, a bal lábam hátsó és oldal részén kipattog, piros, néha pattanásos lesz a bőröm. Pár napig ha nem hordok nylonharisnyát, akkor helyrejön, persze bekenem én is.
2022. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szőrtelenítés után fertőtlenítsd.
2022. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Legolcsóbb lumea van. A drágábbakhoz több a tartozék, maga a lámpa viszont ugyan az mindben.

Azért ingadoznak a vélemények, mert világos szőrzetre nem hat. Barátnőm közép barna, neki 5-6 alkalom után sem történt semmi, én fekete vagyok, 1 alkalom után a fele szőr nem nőtt vissza, 5 alkalom (közte 2 hét szünetel) maradt 10 szál.

2022. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor én szaladok is a férjemhez kunyerálni 🤭 köszi!
2022. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!