Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van egy elméletem, miszerint...

Van egy elméletem, miszerint a fodrász tönkretette a fejbőröm. Egyetértesz vele?

Figyelt kérdés

Na tehát, ott kezdődik a történet, hogy még sok évvel ezelőtt elmentem a fodrászomhoz egy brasil cacau-ra (kb 6 éve, amikor nagy volt körülötte a hype). Azon kívűl, hogy nagyon lelapult a hajam egy pár hétre, kb semmi más negatívat nem tapasztaltam. Azt tudni kell, hogy alapból eléggé egyenes a hajam, de kissé hamar zsírosodó, viszont nem az extrém eset. Az az nem az volt. 3.5 éve ugyanez a fodrász csinált egy enzimotherapyt, ami nagyon sokban hasonlít a brasil cacau-hoz, de nem teljesen ugyanaz a hajegyenesítés mechanikája. Na, a kezelés óta iszonyúan zsírosodik a hajam, 2 nap után már rendesen látszik. Elhihetitek, hogy 3.5 év alatt RENGETEG mindent kipróbáltam; különböző samponok, kivártam 1 hetet minden hajmosás után (úgy nézett ki a hajam, mint egy hajléktalan nőnek kb), hajvitaminok, egyedül a hajpakolást nem próbáltam, de az szerintem ezen a problémán amúgy se segítene. Ez a kezelés, amit fentebb írtam, úgy tönkrevágta a fejbőröm (merthogy valami kemikáliát vasal bele a hajba/hajtőbe), hogy azóta kb állandóan zsíros a hajam. 2 naponta mosnom kéne, hogy friss legyen. Szerintetek is a kezelés tette tönkre a fejbőröm? Valami egyensúlyt ott végleg megborított, mert 3.5 év alatt már bőven ki kellett volna mennie a hatásának. Az a vicc, hogy bezzeg a hajamból már rég ki is ment, mert a vége egyáltalán nem olyan egyenes már, mint volt.

Ezzel mit tudnék csinálni? Ideje lenne egy orvost felkeresni?



2022. jún. 12. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj el bőrgyógyászhoz/hajgyógyászhoz és akkor kiderül.

Lehet, hogy az a gond, hogy túl sok mindent használsz. Egyébként 2 naponta hajat mosni átlagos.

2022. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy összefügg. Előtte milyen gyakran mostad?
2022. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#2 előtte 3-4 napot simán kibírt. Most meg 2 után már tiszta zsír.

2022. jún. 12. 15:58
 4/4 anonim válasza:
100%

Szerintem ez teljesen átlagos. Nagyon sok mindentől függ, hogy milyen hamar zsírosodik a hajad: hormon, étkezés, hajadon használt termékek, időjárás stb. Nekem is van, hogy akár 4 naposan is okénak tűnik, maskor pedig már másnap muszáj megmosni.

De ha ennyire zavar, akkor keress fel egy bőrgyógyászt, nem veszítesz vele semmit

2022. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!