Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsírosodik a hajam....

Nagyon zsírosodik a hajam. Hogyan tudom megakadályozni? Mi a neve ennek a technikának? Többi lent

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és már régóta szenvedek ezzel. 2 nap után már nem szívesen bontom ki. Jövőre egyetemre megyek és nem akarok ott 2 naponta hajat mosni. Most heti 2szer szoktam mert hétvégén nem zavar ha már csúnya.

Próbáltam már mindenféle sampont, hajkezelést de semmi se segített.

Hosszú hajam van(derékig ér kB) és a dauer-en gondolkodtam de nem szeretném ilyen kicsi csavaron

Tavaly nyáron ahol dolgoztam ott a csajnak valami speciális dolog volt a hajában. Attól olyan szép nagy hullámok voltak mintha természetes lenne és a tövében is volt ez a nagy hullám és 1 hétig nem kellett megmosnia. ( azóta Kanadába él és sajnos semmi kapcsolatom sincs vele , hogy megkérdezzem tőle)


Esetleg valaki ismeri ezt a technikát vagy tud ajánlani valamit ami bevált?



2022. jún. 8. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kibírtam egy hetet zsíros hajjal. A nyolcadik napon egyszer mostam meg. Aztán megint egy hét szünet. Nekem beállt úgy, hogy a heti 1 mosástól szép marad a héten.


Sportolsz, iszol eleget? Étkezésed milyen? Hormonjaid?

2022. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dauerrel nem csak kicsi csavarokat lehet.

A dauer semmit nem változtat a zsírosodáson, viszont ha göndör a hajad akkor nem kell fésülni, nem oszlatod szét az egész hajadon a zsírt, amitől tisztábbnak nézhet ki. Nekem legalábbis így segített valamicskét. De ehhez göndör kell, a hullámosat szerintem fésülni kell.

Ami igazán megoldotta a problémámat:

- the body shop teás sampon

- kevesebb olajos, zsíros étel

- olyan frizura amihez nem kell hozzányúlnom napközben, nem kell megigazítani, tűrögetni, stb.

- heti egy hajmosás, akkor is ha eleinte nem volt szép már a hét végére

Pár éve kétnaponta kellett mosnom, most egy héten max egyszer mosom, de néha még azt is kihúzom ha úgy van.

2022. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kosáredzésre jártam heti 2szer de most érettségi miatt már majdnem 2 hónapja nem voltam.

Kb 3 liter folyadékot iszom naponta.

Étkezésem átlagos. Figyelek, hogy ne egyek zsíros ételt de az édességnek nem mindig tudok ellenállni

Hormonjaim teljesen rendben vannak


Kb teljesen egyenes a hajam és azért nem göndörítem, hogy ne kelljen hajlakkot használnom. Anyának a dauer szárította ki a haját igaz neki rövid van. Ezért gondoltam hogy hátha nekem is szárítana rajta még a göndörítés is egyben megoldodna.

Nem akarok annyira göndört csak inkább szép nagy hullámosat.

Hát kiengedni csak addig szoktam amíg suliba vagyok és frissen mosott utána egyből konty vagy összekötöm

Próbáltam télen hogy csak hetente egyszer mosom de 2 hónap alatt semmit se változott és így abbahagytam

2022. jún. 8. 10:16
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Hasonló volt a munkatársamnak is csak ritkábbak voltak a hullámok. Olyan volt mintha neki nagy csavaróra lett volna rakva.

2022. jún. 8. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem volumennovelese volt, legalabbis az osztalytarsamnak az volt es az hasonlo volt.
2022. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!