Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Erős hormonális zavarra...

Erős hormonális zavarra praktikák?

Figyelt kérdés

Mindig is magas vérnyomás problémáim voltak, elég fiatalon is (11-2-3 évesen.) Akkoriban az iskolában ráfogták a dolgozatokra, a stresszre... de ez nem változott. Most vagyok 21, ősszel pedig 22 leszek. Korán megjött a menstruációm is, pontosan, hogy hány éves lehettem nem tudom. Talán szintén 11-2-3 évesen. Mivel ez nem állt be, ezért olyan 14-5 évesen elmentem nőgyógyászhoz, aki megnyugtatott akkor, hogy a fiatalságom miatt ezzel várnom kell, be fog állni ez rendben lesz. Szintén a magas vérnyomásom, menzesz problémák miatt, illetve kövérségemnek (közel 100kg) köszönhetően bekerültem egy kivizsgálásra 2017ben, ahol cukorbeteggyanút állapítottak meg. Mondták, hogy a szememen látni, meg hát vannak tünetek. Mérnem kellett a cukromat, diétára fogtak, bár konkrét étrendet nem kaptam. Sosem ettem túlzottan sokat, inkább olyanokat amiket nem szabadna. Üdítők, chipsek, pizzák, pékáruk, bármi ilyesmi. Mivel nem vagyok édesszájú, ezek maradt. Megeszem a csokit is, de ha választani kell, akkor chipset helyezem előtérben. Amennyire tudtam, ezekkel leálltam, de mivel eleve nem hiszem, hogy bármikor is sokat ettem volna, így visszahíztam ezeket a leadott kg-okat idővel.

Na és itt jön képben a hormonzavar amivel konkrétan nem voltam orvosnál, viszont tapasztalom a jeleit.


Nyilván a menstruációs zavarok. Kimarad hónapokat, illetve ha megjön van mikor 5napig tart, de van mikor közel 2 hétig is akár.

Nagyon fáradékony vagyok, a legapróbb dologban is elfáradok, hangulatingadozásaim vannak.

Illetve a szerintem legnagyobb és legkellemetlenebb problémám a szőrösödés. Ha karról, - lábról lenne szó, azt mondanám van kozmetikus nem szégyen. Viszont sajnos szinte szó szerint az egész testrészemen van.


Bajusz

Áll

Egész kar

Mellkas - mell területe

Has

Hát (itt apróbb)

Comb

Fenék

Intimterület

Egész láb.


Ha apróbb lenne mindenhol, vagy szőke, vagy pihés nem is lenne akkora problémám, viszont ezek erős sűrű és fekete szőrszálak. Nem beképzelem, és nem felfújom a dolgokat, ezek tények. Olyan szinte mint egy erősen szőrős férfinek.

Nyilván amennyire tudom ezt kezelem, viszont a lehető legrosszabb módszerrel mégpedig a borotvával. 1 fokkal csak jobb, mintha teljes szőrösen mennék ki az utcára. Igenis igényem van, szeretem ha sima a bőröm. A baj, hogy tart talán 3 napig a varázsa. Kozmetikushoz szégyellek menni, mivel nem 1-2 helyről szedné ki a szőrt, illetve hosszú távon drága is lenne.

A kérdésem végülis az lenne, hogy ha orvoshoz elmennék vele, akkor az ő kezelése ezt "megszüntetné, esetleg csökkentené?"

Illetve ilyen helyzetben mivel tényleg sok szőrről van szó, mivel kellene tartósan szőrtelenítenem? Lehetőleg fájdalommentesen, hosszantartóan?

Sajnos a kozmetikust drágállom hosszú távon, illetve örülnék ha itthon a 4 fal közt tudnám megoldani magamnak, a test bármely felületén. Illetve bármiféle jóindulatú tanácsot, étrendet, bőrápolási segítséget elfogadok! Köszönöm szépen!



2022. jún. 13. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Cukorbeteg vagy, vagy csak gyanú volt? Mennyi volt a cukrod?

A hormonzavart ki kell vizsgáltatni.

A szőrtelenítésre szerintem a legjobb a tartós szőrtelenítés lenne. Akár szalonban, akár otthon. Nem olcsó egyik sem. De ritkítja és kevesebb lesz, akár el is tűnhet egy-egy területről.

Otthon gyantázni lehet, aki ügyes és meg tudja csinálni magának. Vagy epilátor. De az azért nem alkalmas minden területre.

2022. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkoriban csak gyanú volt! Azonban mára már ezt sem tudhatom, hogy nem-e lettem az sajnos. 7,8 körül volt a legmagasabb cukormérés.


Itthon szőrtelenítenék ha lehet, viszont nem tartom magam ügyesnek ezért is félek egy gyantázástól amit nem egy ebben dolgozó végez.

2022. jún. 13. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem mész orvoshoz, ha hormonzavarra gyanakodsz?????
2022. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez PCOS-tól kezdve egy csomó minden lehet... VAgy akár több hormon is egyszerre....


Endokrinológiára kérj beutalót az házirovosdtól, és aztán az illetékes szakorvosnál kérj időpontot még ma!

Nagyon leterheltek, több hónap a várakozási idő.

Megcsinálnak egy pár vérvizsgálatot, és ki tudják deríteni, hogy milyen hormonok a problémásak...


A háziorvosodnak se mondtad el ezeket a problémákat???

2022. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!