Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetek a hormonális...

Mit tehetek a hormonális hátterű pattanásaim ellen?

Figyelt kérdés

Minden hónapban, amikor nem szedek fogamzásgátlót (mikor ugye abbahagyom a hormont és megjön, vagy mielőtt elkezdeném beszedni) megjelenik az arcomon 3-4 nagyobb pattanás, amit nem is igazán tudok kinyomni az első 2 napon, nagyon gyulladtak. Nagyon zavaró, ugyanis már nem vagyok kamasz, 23 éves vagyok és egyébként Norcolutot szedek. Mikor szedem a gyógyszert, azalatt általában szép végig a bőröm, mondjuk félek, hogy trombózis alakul ki a gyógyszer miatt a lábamban. Mióta ezt szedem, szokott fájdogálni a bal lábam erősen, kicsit félek, olvastam ilyenekről, de más gyógyszert még nem próbáltam.

Az étkezésemmel nincsen probléma: sok gyümölcsöt, zöldséget eszek, sokat iszok, az életmódom is rendjén való, minden 2. nap edzek 1.5 órát cardiót. A vérképek, amiket néztek mindent rendben találtak. A vizeletem, a székletvizsgálatom is minden negatív, minden rendben volt. Allergiás a porra, pollenre, parlagfűre vagyok, kell is szednem rá gyógyszert minden nap. Ételallergiám nincsen.

Ez a pattanásosság egyértelműen a ciklussan hozható összefüggésbe.

Mit tehetnék? Váltsak olyan fogamzásgátlóra, amit nem periodikusan kell szedni, hanem végig (pl fel van helyezve), vagy van esetleg erre bőrgyógyászatilag is valami gyógyszer? Mikor voltam legutóbb bőrgyógyásznál azt mondta, hogy ő erre nem tud mit írni, max elküld nőgyógyászhoz, hogy fogamzásgátlót felírjon. Egyébként a hátam is nagyon pattanásos, jobban, mint az arcbőröm.

Az arcápoláshoz bioderma termékeit, illetve niveat használok primer alá, de nagyon ritkán sminkelek. Éjszakai szemkörnyékápolót is használok, kozmetikus havonta- 2 havonta szokta megkezelni a bőröm. Infralámpát, bioptron lámpát is használok. Radírozni is szoktam 2 hetente 1x.

Mit tehetnék? Úgy érzem mindent megteszek, mégis kijönnek ezek a ciklikus hormonális patik. :(


Valaki tippek?

Köszönöm szépen!!!



2021. márc. 9. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Aloevera + teafa olaj
2021. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A norcolut nem fogamzásgátló. Biztos, hogy azt szeded? Ha ezt szeded, akkor miért? És hogyan? 21+7 nap szünet vagy hogy?


Ha rendes fogamzásgátlót szedsz, akkor a 7 napod szünetben is ugyanúgy benned vannak a hormonok, hiszen akkor sem lehetsz terhes.

2021. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia, igen, biztos, hogy Norcolutot szedek. 21+7 stimmt.

Talán írassak fel hagyományos fogamzásgátlót? Milyen javasolsz? Nem szeretnék hízni

2021. márc. 9. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Én nem ajánlom egyiket sem, nem vagyok nőgyógyász!


De te váltsd le a tiédet mert a norcolut nem jó fogamzásgátlásra és bőrproblémára sem. Szerencse, hogy nem lettél terhes....

2021. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A norcolut nem fogamzásgátló.
2021. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A norcolut nem fogamzásgátló, valószínűleg az alaposan szetcseszte a szervezetedet, hogy így szeded. Elöször is keress igazi tényleges fogamzásgátló tablettát, majd pedig nőgyógyászati szűrés, fogászat, hormonvizsgalat, normális bőrgyógyász (az aki fogamzásgátlót íratni küld, az nem az), egyszóval gockutatas, és közben egy aktívoktol mentes borapolasi rutin (tisztítás, hidratalas, fenyvedo). Mellette tejtermékek mellozese ajánlott.
2021. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szűréseken már túlvagyok, minden okés lenne alapból, de mivel olyan antipszichot szedek, ami magas prolaktintartalmú, szedek rá bromocriptint, de még így is magas a prolaktin a szervezetemben. Lehet ez okozza a pattanásosságot és a menzeszek rendszertelenségét?

Az a baj, hogy az antipszichot leváltani nem tudom, nagyon bajos lenne. Eddig is nagyon megsínylettem velük, ez a legtűrhetőbb, amit most szedek. Nem tudom ilyenkor mi a megoldás

2021. márc. 10. 00:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj pedig az durván szétcsesz mindent. Hát figyelj, ha nem tudod elhagyni az antipszichót, akkor viszont jó arcápolással tehetsz a tünetek ellen.

Nem tudom, milyen kozmetikushoz jársz, de a nyomkodós kezelések helyett a hámlasztós tud csodákat tenni!

Otthonra is javaslom a hámlasztók és a szérumok bevetését.


Pattanásokra többek közt: BHA (szalicilsavas) hámlasztó /heti egyszer-kétszer kezdetben/, azaleinsavas szérum elsőkörben (esetleg niacinamid bár én azt nem bírom mert érzékeny vagyok rá), esetleg C vitaminos szérum.

Emellé jó a bioderma lemosónak és hidratálónak.

Kúraszerűen eljárni kozmetikushoz hámlasztásra is nagyon jó.

Fényvédőzz ezek mellett mert a hámlasztók érzékennyé tesznek! (Image Prevention 32 SPF MAT amit nagyon imádok, de olcsóbbakból Bioderma AKN mat is tök jó).

Később próbálkozhatnál retinollal, én imádom.

Skinsmart nevű oldalon nézz körbe.


Ja és válts nődokit mert a Norculut az nem fogamzásgátló és nem hosszútávra való :S

2021. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
felejtsd el a Norcolutot es a fogamzasgatlot is... Na ha ez megtortent, akkor miutan kitisztul a szervezetedbol majd honapok utan, akkor el lehet kezdeni kutatni a problemad vizsgalatokkal...
2021. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már mielőtt szedtem volna bármit is, vizsgálgattak, néztek engem mindenhogy, de semmit nem találtak. Egyszerűen ilyen a bőröm, hogy mensi előtt nagyon kipattog. És néha máskor is. Az étkezésem pedig rendben van
2021. márc. 15. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!