Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikus vagy bőrgyógyász?

Kozmetikus vagy bőrgyógyász?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és nagyon pattanásos az arcom.

Ti mit ajánlotok, kozmetikus vagy bőrgyógyászhoz menjek el?

köszi


2010. szept. 19. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyászhoz. A kozmetikusok szeretnek lehúzni pénzzel, de meggyógyítani nem fognak csak várják, hogy visszamenj mindig. A bőrgyógyász viszont tartósan gyógyít.
2010. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
16%
Attól függ mennyire súlyos!Lehet érdemesebb lenne előbb kozmetikus!nem minden esetben nyúlnak hozzá,főleg ha súlyos!jah,és nem húznak le pénzzel!!!simán megéri egy tisztítás a bőrnek!!
2010. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább bőrgyógyász. Én régebben sokat jártam kozmetikushoz ilyen problémákkal. Olyan erősen nyomkodták a bőrömet, hogy utána nem mertem kimenni utcára 2 napig. Ja és kb. 4-5 napig nézett ki valahogy a bőröm, aztán megint a régi, pedig használtam a tőlük kapott krémet napi 2szer.

Ma már biztos nem mennék el arctisztításra.

2010. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

16 evesen valoszinu a hormonalis valtozasok okozzak a pattanasaid. Kozmetikuskent mondom, hogy ezzel a borgyogyasz sem tud mit kezdeni, max felir valami jo kis szteroidos kremet, ami nagyon karos a szervezetre.

Kozmetikushoz menj el elobb, egy konzultacio semmibe sem kerul. Egyebkent is ha nagyon pattanasos a borod, azt nem kezelheti, mert a bor vedelmi vonala serulhet a tul kozeli pattanasok miatt. Ezt tudjak a kozmetikusok is.

Addigis sokat tehetsz a borod szepsegeert: igyal minel tobb tiszta vizet, felejtsd el a cukrozott uditoket, elelmiszereket, feher liszt helyett teljes kiorlesu gabonabol keszult eteleket egyel es sok zoldseget meg rostban gazdag kajat. Ezzel segited a tested meregteleniteset.

Fontos, hogy ne nyulj a pattanasokhoz es otthon se nyomogasd oket. Vegyel 100%-os teafaolajat es higitva vizzel, fultisztito palcikaval naponta ecseteld a pattikat.

Valoszinuleg ha kinovod a pubertaskort, akkor a borod is normalizalodni fog.

2011. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadóval nem értek egyet! Én is nagyon sokat szenvedtem a pattanásokkal, mert mielőtt kijöttek rendesen a pattanásaim, előtte nagy szúnyogcsípés szerű viszkető formában jelentek meg, amiket a szüleim szerint álmomban mindig elkapartam, és mindig tele volt az arcom sebekkel. Végül bőrgyógyászhoz mentem aki rengeteget segített, mert a kozmetikus nem tudott (csak összevissza tömött ilyen olyan "pattanásirtóval" ami nem használt semmit), és a bőrgyógyásztól nem krémet kaptam (főleg nem szeroidosat)hanem külsőleg használható oldatot (zineryt) és most van 6 hete, hogy használom, de mindenki dícséri a bőrömet, hogy milyen szép lett. Egyébként a bőrgyógyász azt mondta, hogy nagyon ritka esetben írnak csak fel egy tablettát ami nagyon káros (roaccutan), de az tényleg csak a legvégső megoldás. Ha még fenn áll a probléma ajánlom a bőrgyógyászt, bár lehet kicsit későn...>.<"
2013. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!