Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Nektek is vannak az...

Lányok! Nektek is vannak az arcotokon gyenge szőrszálak? Érdemes leszedni?

Figyelt kérdés
2022. jún. 16. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem szabad leszedni ha gyenge, mert megerősödik!
2022. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A tenyerünket és a talpunkat leszámítva az egész testünket szőrszálak borítják. Hacsak nem szembetűnő fekete, az arcszőrzettel nem kell foglalkozni.
2022. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is vannak pihék az arcomon,engem szokott zavarni ezért ilyen kulon arcra valo borotva szeru valamivel leszedem.Nem erosodott meg tole.Lattam olyat is hogy valaki szortelenito kremmel szedi le.Viszont par nap alatt vissza no ezert ha nincs idod/kedved naponta leszedni akkor hagyd a helyen.
2022. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Metionin ***** válasza:
100%
Persze, a kis pihék mindenkinek ott vannak. Sosem jutott eszembe leszedni.
2022. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

*par naponta leszedni

(3#)

2022. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem erősödik meg ez egy tévhit. A lábad se lesz attól jeti, hogy szőrtelenítesz.

2-3 hetente borotválom az egész arcom. Szemöldök borotvát használok és előtte bekenem az arcom egy Avonos hidratálós olajjal. Igazából más elhasználást nem találtam ennek az olajnak. Viszont erre nagyon jó és semmiképp sem csinálnám teljesen szárazon.

Mióta borotválom sokkal szebb a bőröm, egy az, hogy nincsenek ott a pihék, de a miteszerek és pattanások is kevésbé jelennek meg.

Egy csomó youtube videó van erről. Találtam olyat is, hogy a csaj az egyik oldalt borotválta a másikon nem és tényleg van különdség.

2022. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindig lesz pár ember aki a saját bőrén tapasztalva azt mondja, hogy a szőr megerősödik ha borotválják. A tudomány ezt már megdöntötte és rengeteg angol nyelvű irodalom is van róla, de aki így gondolja mert a saját példájávan jön, azt úgyse lehet meggyőzni.


Kérdésre válaszolva: mindenkinek vannak ott pihék. Sőt, az is tök oké, ha bajusz részen erősebb/sűrűbb/gyorsabban nől, nem feltétlenül jelez hormonzavart.

Ha zavar tudod borotválni vagy gyantáztatni - az utóbbit főleg kozmetikussal javasolt.

Én tizenX éve borotválom a bajusz részen, egy picit se lett erősebb.

Tehát teljesen normális, hogy szőrös az arcod, evolucionálisan csak a talp, tenyér, és ha jól tudom a szemhéj csupán azok a pontok ahol nem nől szőr.

2022. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Szerencsere szőke, eddig nem vettem észre csak most a fény valahogy mashogy vetült rá és sajnos elkezdtem rákoncentrálni.:(
2022. jún. 16. 13:26
 9/15 anonim ***** válasza:

7-es

Szoval aki a sajat peldajaval jon (hogy neki megerosodott tole), azoknak nem is erosodott meg, mert egy tanulmany azt irja?

Ha ezek szerint vannak ra ellenpeldak, akkor azok mivel magyarazhatok?

Azert is kerdezem, mert en is leszedtem a hasamon (epilatorral, szemoldokcsipesszel) es megerosodott. Ahol nem szedtem le a hasamon ott meg nem.


Kerdezonek:

Teljesen normalis dolog a pihes arc, nekem is olyan. En csak a bajuszom tavolitom el fonallal.

2022. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg, de én nőként borotválom az arcomat. De nem úgy kell elképzelni, ahogy egy férfi csinálja... hanem ilyen vékony szemöldökborotvával szoktam, és az egész arcom, a homlokomat is.... Mert nem csak a szőrt szedi le, hanem az elhalt hámsejteket is, így sokkal simább, tisztább az arcbőröm... És nem nő vissza erősebben a szőr, sőt, még inkább ritkább, és amúgy sem hagyom visszanőni, mert legalább heti 1x megcsinálom.
2022. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!