Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezek után már mit lehet...

Ezek után már mit lehet kezdeni a pattanásokkal?

Figyelt kérdés

17/f vagyok, kb 3 éve kezdtem el pattanásosodni, nem durván az arcomon, inkább a hátamon és eléggé zavar. Először elkezdtem rutint, este dupla lemosás, reggel sima vízzel, majd szalicilsav stb. Hát nem annyira vált be és zavart hogy nagyon zsíros a bőröm. (Sajnos Niától kipattogok szóval az off)

Elmentünk bőrgyógyászhoz, és felírt tavaly télen 20 MG medinacot hogy szedjem. Az elején nem nagyon hatott, inkább csak szárított, fél év után kezdődött látszódni hogy komolyabban tisztul a homlokom. De még máig jön ki pati 2-3 db a homlokomon

Viszont 1-2 hónapja a bőrgyógyász lejjebb vette az adagot mondván hogy napos nyár van és a fényérzékenység miatt. Mondom magamba, a 20 MG se volt olyan nagy hű ha, hát a 10 milyen lesz. Hát 1 hónapja váltottam át 10 MG-ra, de már jött ki pattanás és rgy picit zsírosabb lett is a bőröm. Ilyenkor mit lehet csinálni? Tök fölöslegesen "szenvedtem" a gyógyszerrel? (a kezem és az ajkam nagyon száradt, nem volt túl kellemes)

Gondolkodtam, hogy esetleg valamilyen intoleranciám van esetleg, a belem/hasam amióta volt egy Antibiotikum kúra és nem pótoltam vissza normálisan a jó baktériumokat elég rossz, sajnos Candida is kialakult.

Gasztroenterológushoz is megyek, ránéz a belemre, hátha kiderül. Most felírt az orvos pár napja Laktáz tablettát, lehet az miatt is pattanás ha nem bírom megemészteni a laktózt?

Előre is köszönöm a segítséget!



2022. jún. 24. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csakis orvos.
2022. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A háton/vállon lévő pattanások jellemzően hormonális/szervi eredetűek.


Nekem tejallergia hozta ki például, el is múlt, amint növényi tejre váltottam.

2022. jún. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerhez nem tudok hozzászólni, azt nem ismerem, de nekem ami helyrehozta a bőröm, az egy jó rutin (nem használok sok mindent, lemosó, kémiai hámlasztó, hidratáló szérum, krém és persze reggelete fényvédő) és az, hogy nem fogyasztok semmilyen tejterméket. Nem vagyok allergiás, csak érzékenység, de ha mégis eszek egy kicsit (akkor is ha laktózmentes), mindig kijön pár pattanás.
2022. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is javult a helyzet a tejtermékek elhagyására.
2022. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a hátadon vannak,nekem azt a minimális napfény,szoli megoldotta.

Nyilván nem úgy,hogy leégeted magad,de nálam az tett csodát.

A tej,a cukor,de akár a sok hús és szénhidrát is kihozhatja.

Ezzel a gyógyszerrel meg az a baj,amíg szeded jó,aztán jönnek vissza egyből.

Járj utána,hogy mi okozza.

De az is lehet szimplán a hormonok,így meg kb 2-3 év alatt elmúlik.

2022. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!