Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az elég, ha nyáron UV-szűrős...

Az elég, ha nyáron UV-szűrős nappali arckrémet használok, de fényvédőt (SPF) nem?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy hány faktoros az a krém. Ha ilyen 15-20, akkor biztosan nem. Amúgy is azt szokták mondani, hogy ezekkel az a baj, hogy senki nem használ belőlük annyit, mint amennyi kéne ahhoz, hogy valóban nyújtsa a ráírt védelmet, szóval kb az a reális, ha a felét éri, ami meg már nem elég.
2022. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég. Az a baj az SPF tartalmú krémekkel hogy nem tudni mennyi UVA védelem van benne ha egyáltalán van. Mert az hogy hány faktoros az csak az UVB-re vonatkozik. Ha nincs jelölve az UVA akkor úgy értelmezem hogy nincs benne, tehát felesleges megvenni csak ezért.

Ezzel az erővel inkább veszek naptejet, olyat amin tisztán látni az UVA jelölés, erőssége csillagokkal vagy PA jelzéssel. Lehet alá kenni hidratáló aki akar (nekem elég szokott lenni a fényvédő magában és inkább estére hidratálok).

[link]

[link]

2022. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy olyan krémről van szó, amire nincs faktorszám írva, csak anyi, hogy az UV sugarak ellen is véd. Mondjuk én 30 fok fölött csak akkor vagyok a napon, ha nagyon muszáj. Erre elég lehet? Direkt napozni sosem szoktam.
2022. júl. 12. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha leírod, hogy konkrétan milyen krémről van szó, utánanézek neked, de ha nincs is ráírva faktorszám, akkor azt veheted úgy, hogy kb semmit nem ér. Hiába nem napozol direkt és nem vagy kint olyan sokat, ez akkor se elég ha védeni akarod a bőrödet. Vegyél inkább egy rendes fényvédőt.
2022. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2022. júl. 12. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi fényvédő összetevő van ebben a krémben, hogy rá lehessen írni, hogy van benne, de nem ér semmit. Egyrészt nem is az összetevő lista eleje felé van, vagyis kevés (konkrétan több benne az alkohol), másrészt az Ethylhexyl Salicylate amúgy se elég erős, kéne mellé más is, amivel kombinálják, de ebben csak ennyi van. Ez garantáltan nem lesz elég.
2022. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok, félreértettél

Én éppen arról beszéltem higy hiába van ráírva a faktorszám, az csakis az UVB ellen véd. Az UVA-t NEM faktorszámmal jelölik hanem csillagokkal, és felette egy UVA jelzés be van karikázva. Na ez nincs a nappali krémekben (egyes naotejek ben sem)


De a linkelt krémen én nem látok SPF jelzést sem. Az van rajta hogy 24 óra hidratálás.

2022. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor inkább veszek fényvédőt.

Vagy az a naptej jó az arcra is, amit a testemre kenek?

2022. júl. 12. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Igazából ugyanazt a szert rakják bele csak más az állaga talán, könnyebben beszívódik. De ki kell próbálni. Ha nem fénylik nagyon mire hazaersz vagy nem leszel pattanásos pár nap múlva akkor jó lesz. Ja és ha sminkelsz akkor lecsuszik e róla a smink vagy sem..
2022. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha a naptejet kipróbálom arcon, alá kell sima hidratáló?
2022. júl. 12. 22:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!