Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinálhatnék a bőrömmel?

Mit csinálhatnék a bőrömmel?

Figyelt kérdés
Decemberben lesz a szalagavatóm és keringőzni fogok. Csak az a baj, hogy mindenki pánt nélküli ruhát akar, nekem meg nagyon csúnya a hátam. Eléggé pattanásos és heges is. Már mindent kipróbáltam rá (mindenféle gyógyszertári oldat, élesztőkapszula, kénszappan, lemosók, stb.), de semmi sem segít. Mit tudnék csinálni?
2010. szept. 21. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
De kötelező az egyforma keringős ruha? Szerintem nyugodtan mehetsz zárt hátúban is, nem muszáj, ha kényelmetlenül érzed magad. Esetleg kérdezd meg a háziorvosod, lehet elküld bőrgyógyászhoz, mert az alapján, amit leírtál, házi praktikákkal nem lehet segíteni.
2010. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz!Van egy olyan gyógyszer amivel ha kenyed 4 hét alatt nem lesz pattanásos a hátad.Nekem is ezt irta fel:D.
2010. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a gyógyszertár tényleg jó, meg esetleg szoliba és kozmetikushoz is emehetsz. bár azt nem tudom a szoli mennyire barnítja le a hegeket. lehet, hogy fehéren hagyná...hát akkor mégsem jó ötlet.

amúgy szallagavató előtt nem mész sminkeshez/kozmetikushoz? mert ő le tudná alapozni a hátad ha más nem válik be!


17/L

2010. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi, nem gyógyszertár, hanem bőrgyógyász :D csak már a holnapi napomon gondolkozok xD
2010. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szoli, egyértelműen.
2010. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenkinek ugyanolyan fazonúban kell lennie.

Bőrgyógyászhoz majd megpróbálok eljutni, bár kissé körülményes lesz.

A szoli nem tudom mennyire tenne jót. Nyáron is rendszerint inkább fehér maradok, nem nagyon tudok barnulni, max. leégek vagy szeplők jönnek ki.

Sminkeshez vagy kozmetikushoz nem hiszem, hogy megyek, meg ha le is alapozná valaki, előtte a kosztümtől szerintem az egész lejönne vagy lefolyna a melegtől, és a végén még a ruhát is összekenném vele.

2010. szept. 21. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos fogamzásgátlók 3 hónap alatt teljesen eltüntetik a durvább pattanásokat is (Diane35, Cypromix) - igaz, ezek körül nagy viták vannak, hogy hosszú távon egészségesek-e, de erre most nem térnék ki.


Csodálkozom viszont, hogy még nem jártál bőrgyógyásznál - ugyanis ott kellett volna kezdeni...

Zynerit-et írhat fel neked, ami egy erős alkoholos és cinkes oldat, ami a bőr felülső rétegeiben hat, felülről szárít.

Vagy Differin gélt írhat még fel neked, ami mélyebben szárít, de óvatosan kell alkalmazni.



Érdemes tudni, hogy a krémek, ecsetelők, pakolások a tüneteket kezelik - a fogamzásgátló pedig a kiváltó okot (hormonális zavar) szünteti meg.

2010. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már Zynerittel is próbálkoztam, nem túl sok sikerrel.

Fogamzásgátlókkal igazából félek próbálkozni, nem a "megszokott" mellékhatásai miatt, hanem mert van más problémám is, ami nem tudom hogyan reagálna rá (igazából még az orvos sem tudja, hogy mitől van egyáltalán, de az egyik lehetőség, hogy hormonális), aztán nem szeretném, ha a végén a bőröm lenne a legkisebb egészségügyi problémám.

2010. szept. 21. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!