Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Női acszőrösödés és pattanások...

Női acszőrösödés és pattanások ellen mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Minden orvost végigjártam már. (Részletek lejjebb)


12 éves korom óta problémám van a bőrömmel (mióta megjött a menszeszem). Az arcomon iszonyatosan sok pattanás volt, amik mély hegeket hagytak. A pattanások már kicsit javultak. (Most legalább csak 1-2 van itt ott) A hegekre a bőrgyógyász azt mondta lézerrel/mélyhámlasztással rámehetünk ha már elmúltak a gyulladásos pattanások (ez még mindig nem történt meg)


A szősösödés az arcomon zavar a leginkább. Az államon naponta kell csipesszel kiszedegetnem, ami baromira zavaró főleg hogy gyakran nem jön ki csipesszel sem, csak pár nap múlva amikor elég nagy hogy megfogjam.. de az orcákon, pajesznál és bajusznál is kell epilálnom kb hetente. Ez ellen szeretnék kérni tanácsot, vagy krémet ami meggátolja a szőr növekedését. Endokrinológus lényegében erre azt mondta semmi bajom, fogyjak le 5 kg-t... (Részletek lent)


Tehát 12 éves korom óta évente-félévente vesznek tőlem vért (egyébként vérfóbiám van, rosszul vagyok minden egyes alkalommal) és rendszeresen lát bőrgyógyász. Összeszámoltam és 7 különböző bőrgyógyásznál voltam (országszerte), 3 nőgyógyásznál és 2 endokrinológusnál. Mindegyik felírt valami krémet/gyógyszert amit utasításnak megfelelően szedtem, de a tüneteket ezek csak egy kicsit enyhítették, nem szüntették meg.

Endokrinológus megállapította hogy nincs semmi bajom, pajzsmirigy problémám sincs (ez is felmerült mert az alhasamon úszógumiszerű zsír rakódik le) és mondta fogyjak le 5 kg-t és szedjek fogamzásgátlót mert több férfi hormont termel a szervezetem mint a nők nagyrészénél, ezért van a szőrösödés. Nos, a nőgyógyász megvizsgált, azt mondta policisztám van a petefészkemben, ami termelhet férfihormont, de azt mondta nem kell vele semmit kezdeni. Felírta a Slindát idén márciusban amit rendszeresen szedek, a többi kencefice és gyógyszer mellett amit a bőrgyógyásztól kaptam. Még mindig nem látok semmi javulást. Ja és sikeresen felszedtem 1 év alatt 10 kilót, köszönöm Slinda.


8 éve hallgatom hogy a "Ki fogod nőni" szöveget és kezd elegem lenni. 20 éves vagyok, pattanásos, kövér és szőrős és r.hadtul nem érzem magam szépnek, visszahúzódó vagyok és szégyenlős ebből kifolyólag. Barátkozni se tudok. Lehet hogy ki fogom nőni, de mikor? 40 évesen? Hogy legyen 10 "szép" éven a menopauza elött?? Hívjatok hiúnak, de én most is szeretném magam jól érezni a bőrömben és szépen érezni magam.


Ide leírok egy listát miket szedtem eddig, arckrémeket, gyógyszereket, drogériumokat, kezeléseket vegyesen. Ezeket ne ajánljátok mert ismerem, használtam vagy még most is használom.

- zineryt

- fucidin

- differin

- effezel

- cink rázó

- aknemycin

- dalacin

- skinoren

- akneminum

- roaccutan

- zinkorot

- zindaclin


- cypromix

- slinda


-körömvirágkrém

- curiosa

- supraderm

- E vitamin gyógyszer

- E vitamin szérum


- mezo-lézeres kezelés


La roche-posay:

-effaclar h

- cicaplast baume b5

- effaclar duo+

- effaclar ultra concentrated serum


Eucerin dermo pure:

- mélytisztító arcradír

- mélytisztító arctonik

- mattierendes fluid


Imagine skincare:

- prevention+ 32spf fps

- ormedic b.facial cleanser

- vital C


Uriage hyséac:

- purifying peel-off mask

- sos paste local skincare


Bioderma:

- intense purifying carr acne-prone skin


Nivea:

-Urbanskin detox claywash


Cerave:

-hydrating foaming oil cleanser

-foaming cleanser


Dermedic:

-normacne preventi moisturising and regulating cream (adult acne)



2022. aug. 30. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Orvostól

Kérj tanácsodt. A szőrösödés hormonzavart jelez.

2022. aug. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Hormonzavar.

A tüneti kezelésre meg kozmetikus. Mind az arcszorosodes mind a pattanas ellen

2022. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
78%

Szia!

Fodormenta tea!

Valamint én elhagytam a tejtermékeket, kenyér félét, lisztes cukros cuccokat, áttértem szinte vegánra és teljesen megszűnt.

Kb 20 évig küszködtem vele borzalmas volt. Nálam sem találtak semmit.

Az étrend meg a fodormenta hozott helyre

2022. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A teát már próbáltam, hasmenést okozott. Milyen gyakran iszol?
2022. szept. 1. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!