Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Első borotválkozáshoz mit vegyek?

Első borotválkozáshoz mit vegyek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Szeretném megkérdezni, hogy ezek jók lesznek-e? Első borotválkozásmra készülök, lány vagyok. Anyukám azt mondta megrendelhetek mindent hozzá, de tanácsot nem tud adni ő ritkán borotválkozik és olyankor a legegyszerűbb nyéllel. Ezeket nem ismeri.

Mindenhol szeretnék borotválni. Van közte valami, ami intim helyre nem ajánlott?

A borotva fejét mikor kell kicserélni?



2022. okt. 20. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Simán vehetsz pár 3 pengés eldobható borotvát főképp első alkalomra. Gillette az jó. Később, ha beválik, stb vehetsz természetesen jobb borotvát. Borotvahab szerintem teljesen rendben van, főképp első alkalomnál, de én akkor is és most is leggyakrabban simán tusfürdőt használok, viszont jó az ha kéznél van. A nyugtató krémekről (ezekről) nem tudok véleményt mondani, de szintúgy hasznosak, főképp első pár alkalomnál, mivel jó eséllyel viszketni fog, illetve talán kipattogzik.

Én amit helyedben csinálnék, ha hosszú akkor előtte rövidre vágnám, különben eltömődik a borotva. Intim részhez külön borotvát használok mindig. Első alkalomnál ne tükörsimára törekedj, inkább húzd szőrrel megegyező irányba, netán oldalasan, semmiképp se ellenkező. Borotválkozás előtt (ne közvetlenül, hanem pl előtte levő nap), jó ha használsz bőrradírt, segít, illetve borotválkozás után is másnap. Kerüld az olyan anyagot, ami irritál, próbáld estére időzíteni a borotválkozást és lehetőleg "ne izzadj" minimum fél, de inkább 1 napig. Meleg vízben (nem túl meleg), 5-10 perc után már hozzá is láthatsz, az sem jó ha nagyon sokat ázik, aztán egy kis hidegvizes öblítés és szállj ki, nem jó ha utána sokat időzöl még benne. Ha pedig viszket, semmiképp se vakard és törölközővel is inkább tapogasd mintsem dörzsöld, valamint tiszta törölközőt használj!

Annyira azért beparázni nem kell, nem ennyire macerás ez, ahogy most leírtam, de talán első pár alkalomnál ajánlott egy kicsit jobban odafigyelni, úgy is kitapasztalod később mit és hogyan bír a bőröd. Borotvát (vagy fejet) pedig cseréled, ha eltömődött és nem jön ki, valamint ha érzed, hogy már nem úgy vág (húz, stb). Használat előtt nem árt egyébként kicsit fertőtleníteni legalább meleg vízben és természetesen csak te használd. Megvágni nem könnyű egyébként magad, de nem is lehetetlen. Ésszel csináld és nem lesz baj. Elrontani nem tudsz igazából semmit, max kellemetlen lesz pár napig, meg piros, aztán próbálkozhatsz újból 😂

Én borotvától nem szoktam egyébként kipattogzani, arra emlékszem, hogy viszketett kezdetben. Ha tükörsimára tolom, intim résznél akkor néha hajlamos 1-2 helyen begyulladni. Ellenben a gyantától, epilátortól igen csúnyán ki tudok sajnos, ott nagyon kell figyelnem mit és hogyan és még úgy is néha.

2022. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Venus borotva, neutrogena krém, ha már ilyen jó cuccokban gondolkodsz, akkor ne a legolcsóbb borotvahabot vegyed, hanem a gélt:

[link]

Nekem ez bejött.


Érezni fogod mikor kell cserélni borotva fejét, húzni fogja a szőrt.


Igen, érdemes egy ollóval rövidre vágni ott ahol dús. 😄


Én fürdés után borotválkozok, heti 1x. A testápolót minden nap használom, akkor szokott nagyon viszketni, amikor száraz a bőröm.

A csipkés bugyi és a borotvált p.nc. nem barátok, nekem például olyankor nagyon kipattogott.

Sok sikert!

2022. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2022. okt. 21. 18:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Kicsit sokára jött meg a csomag, de megjött. Megcsináltam nagyon jó lett. Köszönöm még egyszer nektek!
2022. nov. 1. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!