Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arckrém lenne jó...

Milyen arckrém lenne jó illetve milyen vitamin?

Figyelt kérdés

Alapjáraton száraz a bőröm. Mindenhol az arcomon is.

Egy fél éve kb az arcomon nem száraz, tapintásra nem zsíros, de sokszor ki jön rajta pattanás, miteszer. Használtam arclemosókat. Most olyan problémám lett, hogy újra száraz az arcbőröm . Viszket, tapintásra is száraz nagyon és égni is szokott meg feszülni. Viszont nem kenhetem be hidratálóval, mert a pattanás és a miteszer jelen van ugyanúgy. Tapintásra száraz közben meg ott a pattanás, nem értem. Nem tudok arclemosót használni ,mert fokozza a szárazságot, de kellene, mert ragyás. Kenni se tudom. Milyen vitamin hiányom lehet?

Lehet újra kezdem a kollagént szedni.

Ezenkívül amúgy a hajam is töredezett lett. Pont akkor mikor az arcom száraz lett.

Milyen krémet kenjek az arcomra? Melyik segítene??

Kozmetikus ajánlott de ilyen 20 ezreset. Biztos vagyok benne ,hogy csak le akar húzni.

Mi lenne jó?

23/L

Ui: az is lehet a fogamzásgátló hozta ki a pattikat. Azt nem tudom. Már egy ideje ezt szedem.



2022. okt. 25. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Minden bőrnek szüksége van hidratálókrémre. Csak meg kell találni a megfelelőt.


Pattanás, mitesszer ide vagy oda.


Márkákból megprobalhatod a mixa atopiance testapolot(minden testreszre jó), cerave, elyn's lab pl. Mindegyik 5000 alatt/körül van.

2022. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mixat, ceravet en is ajanlom, neutrogenat is. Kicsit higabb krem, de a balea med kezkrem is jo. Ezekbe ha csepegtetsz hyaluron savat akkor jobban hidratalhatnak. En neha bekenem ejszakara pl a fejemet sudocreammel is, pl amikor sok a pattanas utani foltom. Egyebkent a balea med ultraszenzitiv lemosojat hasznalhatodx nem szarit es alkoholmentes.

A vitaminra nincs tippem, nem hallottam meg arrol, hogy valamilyen vitaminhiany pattanasokat okozna. Epp ellenkezoleg, arrol hallottam, hogy soman ragyasok avszepsegvitaminoktol. Ha akne lenne akkor az interneten a cinkhianyt talaltam, ez okozhatna a toredezo hajat is.

Egyebkent neked bevalt a kollagen? Milyen valtozast lattal? En most gondolkozom azon, hogy elkezdem szedni.

2022. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Vitamint a szárazság miatt gondoltam.

Végül úgy döntöttem elmegyek egy kezelésre és veszek a kozmetikustól krémet..

A kollagén nekem abban segített, hogy régen nem voltam pattis. Inkább száraz volt. Pirosodott hámlott . Viszketett ,égett..

Mint az ekcéma olyan volt az arcom.. aztán a kollagéntől ez elmúlt teljesen.

Most pattis vagyok, lehet a fogamzásgátlótól nem tudom.. de azt nem értem hogy hogy lehet egyszerre pattis és száraz.. elvégre a patti zsíros bőrön jön ki,nem??

2022. okt. 28. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!