Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez a sampon valóban jó a...

Ez a sampon valóban jó a korpásodás ellen?

Figyelt kérdés

Egy ideje korpásodni kezdett a fejbőröm, eleinte elfogadható mértékben, de mostanra már szinte felvállalhatatlanul. Ha csak megérintem a fejbőrömet, azonnal tiszta korpa lesz a hajam, egyedül az segít rajtam ha gondosan kirázogatom őket a hajamból indulás előtt. Mert úgy lehetetlenség lenne utcára lépni, utána pedig megpróbálok nem hozzáérni a hajamhoz. Már kipróbáltam a Head and Shoulders, azonban három hét múlva sem történt változás. Valamint az almaecettel is próbálkoztam.

Most egy ismerősöm ajánlotta a Vu2 korpásodás elleni sampont, és azt mondta hogy neki teljesen bevált, még úgy is hogy neki rosszabb volt a helyzete mint nekem. Egyedül azt kifogásolta hogy az illata nem olyan kellemes, bár ez engem nem zavarna, csak múljon el a korpa.

Ti mit gondoltok róla? Vagy esetleg tudtok még más olcsóbb megoldást korpa ellen?



2022. nov. 10. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olcsóbb megoldás, de ha nem jönne be neked az, amit az ismerősöd ajánlott, akkor nálam a Schauma mindig bevált (a korpásodás elleni fajta), én azt tudom ajánlani.
2022. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vichynek van jó samponja korpásodás ellen . Nekem csak az vált be .
2022. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a Lush Soak and float szilárd samponja vált be legjobban. Bár az még drágább, mint amiket előttem írtak.
2022. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Én még mindig a jól bevált Naturlandos Detergens Sulfuratum kénes samponjára esküszöm. Gyógyszertárban kapható, kb 700ft.

Nekem annó a háziorvos ajánlotta. Azóta mindenki elégedett vele, akiknek ajánlottam.

Kúra szerűen érdemes használni, tehát hogy csak ezzel szabad pár hétig. Érdemes fent hagyni hatni kb 10-20 percet.

Igaz az illata nem olyan jó, kénes szaga van, de én használok utána hajvégekre balzsamot is, ami elnyomja.

2022. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
62%

Én is nem rég kezdtem el korpásodni,bár nem olyan vészes, csak akkor látszik amikor össze van fogva a hajam, es megvakarom a fejbőröm. Engem zavar...szóval elég sok mindent kipróbáltam, pl.: Sellon, Balea Med ultra sensitive, illetve a ph semleges verziót is, Head & Shoulders, Szulfokoll kátrányos kénsampon..

Ezek mellett ricinusolajat is használok híbe-hóba, hatha segit valamit, illetve néha az egész hajamra/fejemre/fejbőrömre is teszek balzsamot.(mivel fogalmam sincs, hogy miért jelent meg a korpa..)

Egy ideje viszont az Elseve Extraordinary Clay tisztító samponját használom, és eddig nekem ez a nyerő.

2022. nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettek! Felírtam minden javaslatot magamnak
2022. nov. 11. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!