Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha gyorsabban...

Mit tegyek, ha gyorsabban törik a hajam, mint nő?

Figyelt kérdés

Növeszteném a hajam, de egyszerűen nem megy. Folyamatosan letörik, hiába próbálkoztam mindennel. Próbáltam a ricinusolajat, minden hajmosásnál balzsamozom, ha szárítom is a hajam, csak a fejbőrömet szoktam leginkább, hogy minél kevesebb hőhatás érje, vasalni sem szoktam. Elkezdtem szedni egy hajvitamint is, de mint tudjuk, az sem fogja már helyre tenni a töredezett hajamat. Érdekes, hogy gyorsan zsírosodik, a hajam vége mégis szárazabb és emiatt is törhet le mindig. Nem mosok sűrűn hajat, próbálom 4 naponta mosni annak ellenére is, hogy addigra már nagyon zsíros. Vékonyszálú hajam van. Hullik is nagyon és nem túl sűrű a hajam. Már mindennel próbálkoztam, és utálom, hogy kb váll alá sem érhet, mert folyamatosan letörik. Igaz, most váll alá ér, de megint vissza kéne vágatnom legalább a vállam fölé, hogy a töredezett rész eltűnjön. Így sose lesz hosszú hajam. Létezik, hogy valakinek egyszerűen sosem lesz szép hosszú haja, bármit is csinál? Már a hajhosszabbításon gondolkozom, mert el vagyok keseredve. Júniusban vágattam le vállig erőre nagy bánatomra, de gondoltam most figyelek rá és megnövesztem, hát, úgy tűnik nem sikerül. Lehet a hajkapszula most segíteni fog, de már késő, mert le kell vágatnom megint.


Nektek mi segített, hogy egészséges hosszú hajatok lehessen?



2022. nov. 12. 00:14
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nem nagyon szoktam felkötni sem a hajam, amitől szintén megtörhet. Próbálom azt is minimalizálni.
2022. nov. 12. 00:16
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Instán olvasd szofi's haircare oldalát.
2022. nov. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Megfelelö táplálkozás, anélkül nincs egészséges haj.
2022. nov. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az nem igazán megy nekem, az igaz. 😅 Össze-vissza eszem sokszor, nem rendszeresen és nem is mindig a legegészségesebben. De kinek van ideje erre figyelni mindig.
2022. nov. 12. 08:26
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor vállig fog érni :D
2022. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Lehetséges. 😅
2022. nov. 12. 09:36
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Több okból is kérdezem.


1. Egészség, táplálkozás, napi folyadékbevitel!

Nem olyan időigényes s nem szeretem a "jaj, nekem erre nincs időm" és társait.


Ugyanúgy kell menni boltba, ugyanúgy el kell készíteni, ugyanúgy idő az elfogyasztása, mint az egészségtelen dolgoknál...


Folyadékbevitel - átlátszó vizeletig csapatni. 2-3L /nap (testtől, nemtől függ kinek mennyi)


Ha önmagad ápolására, egészségére nincs időd ott gond van! Tessék megtisztelni önmagadat és vigyázz magadra, mert ez az önhanyagolás egyik formája idővel visszaüthet az egészségedtől egészen a fiatalos megjelenésig!


Ha ennyi vitamin, kenceficére tudsz szánni időt, energiát... Akkor ne sajnáld a testedtől se!


Rátérve a hajadra:


- hiába a sok vitamin és kencefice, ha nem egészségesen van tartva a tested pl a folyadékbevitel a tápanyagok felszívódásához és testbe való beépüléshez kell, ugyanez igaz a vitaminokra, ásványokra, amiket hiába szedsz.


- hajbalzsam: nem az egész hajra kell agyba-főbe nyomatni, a hajtövek közel vannak a bőrhöz, így azt ellátja a bőröd védő zsirosodással (ha sok, akkor hajmosás ugye),

a fejbőrtől egyre távolabbi hajszálakat nem tudja ápolni a tested, azt kell balzsamozni. Hajtőtől 15 cm utántól kb.


- fested vagy/és vasalod-e?


- hajszárításnál vagy/és fésülésnél mindig alját kezdd el fésülni és haladj finoman felfele. Ugyanis sok elmeroggyant fodrászt is láttam, aki a mosott haj kifésülésének kb fejtetőtől esett neki. Ezt sok ember is sajnos így csinálja, így pedig az összes gyomót egy helyre húzza roncsolva a hajat, tépve a hajhagymákat. Volt nem egy példa, hogy bementem és rászoltam a fordászra, mit művel és a szegény vendége is igyekezett elrejteni fájdalmát...


-szárítás után hűvös időkben nem javasolt kimenni egyből a levegőre. Felfázhat a fejbőr és nem tesz jót a meleg-hideg nagy különbség + bepárásodik a maga módján.


- nyáron az elfolytott fejbőr hajlamos gombásodásra is, de elég az is, hogy a fürdőbe összefogja az ember a haját egy meleg tusra, fürdőzésre és bepállik. Sötét, nedves hely a legjobb a gombaféléknek.

Fujasd át langyos hajszárítóval.


- hajhullás mögött állhatnak mimdezek, de akár komolyabb betegségek is, mint pl pajzsmirigy probléma.

Javaslok egy teljes alap kivizsgálást. Háziorvosnak elmomdod a hajhullást és tovább küld a megfelelő vizsgálatokra.


Egy kört mindenképp tegyél, hogy meggyőzödj, nem rejtőzködő betegség áll a dolog mögött.

Inkább legyen egy potya köröd, mintsem egy rejtett betegség és csak a hajad hullásának gondja, megoldása miatt elhúzódik a betegség kezelése.


(itt gyakorin is nézz körbe hajhullás témában, sokaknál kiderült, hogy betegek)


Ha nem betegség, akkor egy dolog kihúzva. A többit pedig érdemes betartani.


Idővel ugyanúgy rutinod lesz, mint az egészsételen formája.


Önmagadtól ne sajnáld az időt!


Sokan kérdezik mit csinálok, hogy ekkora a hajam. Nos, itt is leírtam.

110 cm hosszú jelenleg. (maga a hajszál)


Nekem is volt tizenévesen rossz állapotban a hajam a napi vasalás miatt 2 éven át nyomattam napi szinten...


Volt gombás is, de nem csoda, mert sűrű és bemelegszik, bepállik, főleg nyáron a melegben. Egy egész napos parti programról nem rohangálhatok szállásra, hogy átfujassam hajam hajszárítóval. Vagy balaton körbetekerésekor nem kopogok be valakihez, szia, rászárítanék a hajamra. 🙃


Erre mindig van itthon egy gyógyszeres samponom: detergens sulfuratum

100g-os sárgás cucc.

Egy hüvelykujjnyi (2 cm csíknyi) bőven elég.


Hajmosáskor előre dobod hajad, fejjel lefele, így könnyebben be tudsz nyúlni a hajszálak közé ujjaiddal a fejbőrbe dörzsölve a krémet.

Persze előtte pár csepp vizzel eloszlatod a kezedben és jól bedörgölöd.


Nekem 2 egymás utáni alkalom után megszünteti a gondot.


Fejbőr felfázásától, korpásodás, gombásodásra nagyon jó.


Gyógyszeres! Szóval nem mindennapi használatra van!


Mindenképp csak fejbőrre, egész hajat ne moss vele. Felesleges és 1 nap után zsíros lesz az egész.


Ápold, ne csak hajad, hanem önmagadat is! Szeresd és vigyázz magadra! 😊


30N

2022. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
gyomót = csomót**
2022. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyél egészségesen sok fehérjét. sok víz. természetes (vaddisznó) sörtéjű kefe. ne hajszárítózz/vasalj.
2022. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


7-es hozzászólónak válaszolnék a kérdéseire.

23 éves vagyok. A napi folyadékbevitelem bőven meg szokott lenni, minden nap 3 litert megiszom, ha nem többet. Nem feltétlen eszem mindig egészségtelen dolgokat, csak sokszor nem jut időm főzni, ezért vagy csak pár falatot eszem vagy a gyorsan elkészíthető mirelit ételekhez nyúlok, vagy péksüteményekhez, ami nem a legegészségesebb dolog sajnos. Ami még baj nálam a rendszertelen evés, hiszen sajnos rendszertelenül is alszom az életvitelemből kifolyólag. Ezért sosem tudok még csak nagyjából sem ugyanakkor enni, sokszor pörgősek a napjaim és egyszerűen sokszor nem jut időm enni, amikor meg jut időm, akkor az éhség után hirtelen jól belakok, és tudom, hogy ez nem jó és hogy ezen változtatni kéne. Átlátszó a vizeletem egyébként, pisilni sűrűn járok, mert hát sokat iszom. :D A kenceficékre se szánok túl sok energiát, heti egyszer max kétszer mosok hajat, akkor szánok egy kis időt ezekre, a hajvitamint pedig csak be kell vennem a folyadékkal. Nem szoktam a hajtövemre kenni a hajbalzsamot, a hajam végére szoktam felvinni.

Nem festem a hajamat, a vasalást is elhagytam már egy jó ideje. A hajamat is a végétől szoktam elkezdeni fésülni, a fésűm is rendszeresen tisztítom. Ezekre nagyon figyelek, ugyanis van fodrász rokonom is, aki azért próbál ellátni tippekkel. Nem szoktam tépkedni a hajam fésülésnél, odafigyelek, hogy óvatosan fésüljem ki. Bár előfordul, hogy szárítás után megyek ki a levegőre, lehet ez sem a legjobb a hajamnak. Pajzsmirigy problémára én is gyanakszom, nővéremnél is nem rég jött ki. Mindenképpen elmegyek én is kivizsgálásra.

A hajadhoz pedig gratulálok, biztosan csodaszép lehet! :)

Kicsit korpás a fejbőröm, úgyhogy köszönöm a gyógyszeres sampon tippet! :) Meg úgy összességében a válaszod, köszönöm!


Azt is hozzátenném, hogy nekem mindig is nagyon gyenge és viszonylag ritka volt a hajam, vékonyszálú és sérülékeny, és sokáig nem is figyeltem oda rá eléggé, régen festettem is, de persze az már rég lenőtt. Előfordulhat az is, hogy mentális okai is lehetnek a hajhullásnak, sokat stresszeltem az elmúlt időszakban és sokszor voltam beteg is. Nyilván először a mentális problémákat kellene megoldani, aztán pedig odafigyelni a testi egészségemre is. Mindegyik idő és energia, de a sok tanulás, munka és magánéleti problémák néha megnehezítik az ember dolgát és kevesebb idő jut magára, de remélem ez az időszak is véget ér és egyre többet tudok foglalkozni magammal is. :)

2022. nov. 12. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!