Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehet az ember, ha a...

Mit tehet az ember, ha a barnulás nem kopik le? Az egyik családtagom 40éves és majdnem olyan barna a bőre, mint egy fekete embernek. 30éves korában még hófehér volt. Azóta sokat barnult a bőre és egyik sem kopott le.

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van, hátha tudtok valami tanácsot adni.

Van valami biztonságos módszer, amivel a családtagom világosíthatja a bőrét?

Én 24 éves vagyok, de észrevettem, hogy velem is ez a helyzet. Már most sokkal barnább vagyok, mint tini koromban.

Félek, hogy velem is ez lesz, én mit tehetek ellene?

Hogy védekezzek?

Használjak 100faktoros fényvédőt? Egyáltalán elkerülhető, vagy lehetetlen?

Az is baj, hogy már több fényvédőt kipróbáltam és mindegyikre allergiás lettem: napokig tartó pattanászserű, viszkető, égő kiütések az arcomon és a nyakamon.

Már ki sem megyek a lakásból, csak ha muszáj.

Mindenki vámpírnak hív.



2022. nov. 18. 06:14
 1/1 anonim ***** válasza:

A naptól tartósan károsodott a bőre. Ez kezdődik nálad is. De nincs 100 faktoros fenyvédő. 50+ a legerősebb. Milyen márkákat próbáltál?

Ket féle naptej van. Kémiai és fizikai fenyvedős. A kémiai olcsóbb és beszívja a bőröd, de ebbol is van olyan aminek az osszetevője nem rossz. Eucerint próbáltad? Nem olcsó , de ha csak arcra kén legalább az arcodat megvédheted. A karóra és a dekoltázsodra kenhetnéd a fizikai (ásványi) fényvédőt. Ez cinkoxidot vagy titánium-dioxiddot tartalmaz Azt csak azért nem ajánlanám az arcra, mert általában fehér réteget hagy. Egyébként nem szívja be a bőröd, egyszerűen csak fehér.

Szóval probálkozhatsz meg szerintem mert ahigy írtad, van úgy hogy maga a krém okozza az allergiát sőt van úgy hogy a nappal érintkezve, nemis önmagában.

Ha családtagod nem allergiás használjon bármilyen fényvedőt, lehetőleg UVA védelemmel kiegészítve. E mellett ősztől tavaszig tartó savas hámlasztást lehetne, sokaknak beválik foltosodásra. Nézzetek utána, nem nagy dolog, kivéve ha érzékeny vagy rá. Nem szabad tartósan napoznia, ezt a hobbit el kellene felejteni az összes 40+os embernek. A bőrünk sem tud egész életünkben védekezni. Egyszer azt mondja hogy elég.

febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!