Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolárium/ Napozás után...

Szolárium/ Napozás után mennyi időt kell várni a retinol használathoz?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok hogy retinol használat után nem lehetséges a szolárium használat a napozás pedig fokozott odafigyeléssel és fényvédelemmel, de az ezek után nem igazán tiszta számomra illetve nem találtam erről tartalmat.

#arcápolás #kozmetika #retinol #Aktív hatóanyagok #Arc protokoll
2022. nov. 24. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

:DDD Szóval csomó pénzt kidobsz a retinolra, ami a bőröregedést elleni harcban segít, közben pedig szoláriumozol, ami köztudottan az egyik legegyszerűbb módja a bőr korai elöregítésének? Az igen.

Másrészt olyan nincs, hogy fényvédelemmel barnulsz; ha barnul a bőr, az azt jelenti, hogy már károsodott. Úgyhogy mindenek előtt döntsd el, hogy a bőr védelmével szeretnél foglalkozni, vagy a barnulással.

2022. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

Fényvédőknél azt szoktam olvasni, hogy nyaralás előtt 1-2 héttel érdemes felfüggeszteni a használatukat. Ebből kifolyólag gondolom, hogy a retinol után is kb 2 hétet érdemes várni.

Valójában azonban egyszer sem kéne szolizni.

2022. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

1. "nyaralás előtt 1-2 héttel érdemes felfüggeszteni a használatukat" ilyen nincs, nem fog jobban védeni a fényvédő ha abbahagyod 2 hétre. Nem is értem milyen logika alapján mondta ezt bárki, a napnak meg a bőrödnek édes mindegy hogy te épp olaszba' sütteted magad vagy itthon állsz 3 órát a tűző napon egy esküvőn/ballagáson/akármin, ha magas az UV meg fogsz égni. Ezért kell MINDIG kenni.


2. A kérdésre a válasz: ha nem égtél le, tehát nem lett érzékeny, piros, hámló stb. a bőröd akkor kenheted akár 1-2 héttel utána. Az más kérdés, hogy teljesen kontraproduktív az egész.

2022. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként sem lenne szabad szoliban járni, de olyan termék használata mellett ami fényérzékenyít... Miért? Használj önbarnítót szoli és napozás helyett vagy pedig ne használj se retinolt se semmilyen hámlasztót.
2023. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!