Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a zsíros hajammal?

Mit csináljak a zsíros hajammal?

Figyelt kérdés

Mindig is zsíros volt a hajtövem, fejbőröm, de az elmúlt pár évben nagyon durván.

Fiatalabb koromban (most 20 vagyok, lány) azt hiszem 3 naponta mostam, viszont akkor még hosszú volt szóval fel tudtam kötni.

Azonban egy ideje mindig levágatom olyan vállig érőre, és úgy pont nem tudom összefogni. És ha megmosom, másnap reggelre már úgy néz ki, mintha több napos lenne.

De kezdem unni a mindennapos hajmosást és már fogalmam sincs mit csináljak vele.

Valakinek volt hasonló gondja? És ha igen, mit csinált vele, ami ért is valamit? Valami szuper sampon, hajmaszk, stb?



#haj #zsíros haj #zsíroshajtövek
2022. dec. 8. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Pont azért zsírosodik, mert naponta mosod...


Aki hetente mossa, annak kb. a 6. napon ennyire zsíros. Minél gyakrabban mosod, annál erőteljesebben motiválod a fejeden lévő faggyúmirigyeket az intenzív működésre. Ez egy ördögi kör.


Próbálj áttérni legalább a háromnaponta hajmosásra. Közben szárazsamponnal javítsd az állagát.

2022. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5 naponta mosom, rövid, zsíros, a 4ik nap már elég gáz néha, főleg, ha nem megfelelő a sampon.
2022. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már sokan mondták, de nem akarok zsíros hajjal iskolába menni, és eddig jó szárazsampont sem nagyon találtam

Esetleg tudtok ajánlani valamit, ami tényleg jó?

2022. dec. 8. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a hajam olyan, hogy egyik nap megmosom, másiknap meg zsíros. Kipróbáltam mindenféle sampont drágábbtól az olcsóig. Kipróbáltam, hogy fél évet samponmentes voltam(szebb volt a hajam, viszont sok macera és nem volt jó illata). Kipróbáltam, hogy növényi samponnal mostam hajat, amiben nem voltak semmilyen irritáló kémiai anyagok. Ennél vettem észre változást, hogy ki tudtam tolni a hajmosást, viszont egy idő után undorítóvá vált a samponszappan állaga számomra. Kipróbáltam, hogy heti egyszer mostam hajat, ez sem segített. És tudod mire jöttem rá? Nekem sem zsírosodik jobban a hajam, mint másnak, csak annyi az egész, hogy nekem vékonyszálú a hajam, ezért látszik ennyire zsírosnak, másnak akiknek vastagszálú azoknak annyira oszlik el a zsír, hogy nem kelt olyan hatást, mind a vékonyszálú hajú embereknek. Remélem segíthettem. :D
2022. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

3. Batiste



[link]

2022. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!