Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrász szeretnék lenni,...

Fodrász szeretnék lenni, Sopronban lakom, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok érettségivel rendelkezem és szeretnék fodrász lenni, régi álom amit most váltanék valóra. Tudom az OKJ-s tanfolyamok elvileg megszűntek, de ha van még fizetős tanfolyam, amiről tud valaki akkor ossza meg velem mert jelentkeznék is . Úgy tudom iskolát is lehet végezni 1-2 év alatt ,ami talán ingyenes , de ezt nem is tudom pontosan ... ezzel kapcsolatban is szeretnék információt, tapasztalatot vagy akár ajánlást.

2023. jan. 11. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keres SZC sulikat, ott van lehetőség ingyenes képzésre, én is jelenleg ilyenre járok.
2023. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
43%

Nem te vagy a család esze, igaz-e? mert én pl. beírtam a GOOGLE-be, hogy FODRÁSZ TANFOLYAM 2023, és egyből lett pár találat.


És +1 tanács. NE Sopron legyen a cél, ha már ott a határ!

2023. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

#2

Talán nem fizetős, gyórstalpalós, lóf@szt nem érő tanfolyamokat akar keresni (mint pl. az oktáv), hanem rendes iskolai képzés után érdeklődik.

2023. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
3%
3. Ja, mert 27 évesen van 3 éve suliba járni?
2023. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat,

első válaszoló tudnál esetleg írni arról hogy ez hogy megy ? mennyi ideig tart, mikor van az oktatás , szereted e stb

igazából attól hogy fizetős , lehet jó tanfolyam is és vannak ott is 10-12 hónapig tartó tanfolyamok . Az sem baj ha egy -két évig tart, inkább várok ennyit minthogy meg se próbáljam

2023. jan. 11. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

A felnőt képzés 2 éves. Nálam jelenleg úgy van, hogy heti három napot járok be suliba, délután 3-tól. Az első félévben csak elmélet van (kémia, biosz, vállalkozási ismeretek óra stb.), félév zárás után vizsgát kell tenni.

Ha megvan a vizsga, akkor elkezdődik a gyakorlat (megvan határozva hogy egy héten hány órát kell teljesítened, ez a felnőtképzésen sokkal kevesebb mint a napalisoknál). Neked kell szerezned gyakorlati helyet (akár egy másik városban is lehet a gyakorlati helyed, mint ahol a sulid van). És persze van nyári gyakorlat is.

A tanárok egyébként nagyon lazán veszik az oktatást pl. ha egy nap 4 óránk van, akkor abból 2 van megtartva, arra is ügyelnek, hogy senki nem bukjon meg, így képesek kamu jegyet is beírni stb. Csak az a kérdés hogy mennyire van erre időd munka mellet.

2023. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

részmunkaidőben dolgoznék mellette szóval az megoldható lenne

köszönöm szépen a sok infót tényleg

2023. jan. 11. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!