Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilálás tapasztalatok?

Epilálás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy epilátort és előtte még sosem használtam. Mire kell odafigyelni? Mennyire tartós? Hol lehet és hol nem lehet alkalmazni? A ti tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok
2023. jan. 17. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem tudom mondani konkrét napokban, hogy mennyire tartós, viszont igazából az első alkalom a leghosszabb és legrosszabb. Ugye az epilálás a szőrt gyökerestül távolítja el, szóval nyilván hosszabb idő lesz, amíg kinőnek a szálak, és amíg az összes szál visszanő, az több hét. Emiatt is szerintem ajánlott hetente gyorsan átmenni a lábadon, és az addigra kinőtt szőrszálakat újra leszedni, szóval ne várd meg, míg az összes szőr visszanő, mert akkor hosszadalmas procedúra lesz, hanem fuss át a lábadon időnként, amikor már látod, hogy itt-ott már visszanőtt.


Amúgy szerintem bárhol lehet alkalmazni, csak van, ahol nem ajánlott. Pl. arcon szerintem túl érzékeny a bőr ehhez, én azt sosem próbálnám ki. De akár a nemi szerv környékén is lehet, ha te azt kibírod.

2023. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. jan. 17. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A szőr növekedésével ellentétes irányban ("alulról felfelé") használd. Tartósabb mint a borotva, de korántsem annyira tartós ahogy írjak mindenhol, értsd nem lesz tőle hetekig sima a bőröd. Én kb.10 éve epilálok, nem mindenhol, mert alacsony a fájdalomküszöböm, de a teljes lábaimat és a karjaimat epilálom. Egy idő után már alig érzel belőle valamit. Én mindig bedugom a fülem és zenét hallgatok közben :D
2023. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És úgy nő vissza mint a borotvánál („szúrósan”) vagy elgyengülnek a szálak?

2023. jan. 17. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem olyan szúrósan nő vissza. Minél hosszabb ideje epilálsz, annál jobban gyengülnek a szőrszálak.
2023. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!