Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfesték allergia esetén...

Hajfesték allergia esetén fizikai hajszínező (nem tartós, kb 8-10 mosás) megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos elég súlyos hajfesték allergiám van a sötét színekre( nedvedző kiütések a bőrön/fejen, viszketés , égés), a minden mentes vegán festékekre is allergiás vagyok, a tartós hajszinezore is. Arra lennék kíváncsi aki hasonló cipőben jár próbált esetleg fizikai nem tartós hajszinezot? (Fekete)

Negatív kommenteket nem kérek köszönöm , tudom hogy az lenne a legegyszerűbb ha nem festenék hajat vagy allergia tesztet csinaltatnék de csak egy érdeklődő kérdés gyanánt teszem fel eme felvetést! Köszönöm :)



2023. jan. 26. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne megtalálni az összetevőt/összetevőket amire allergiás vagy, így még maradna egy csomó festék márka lehetőségnek.

Esetleg próbáld ki a peroxid és ammónia mentes szinezoket, vagy esetleg olyan stílusokat mint az ombre, ott nem érintkezik a fejbőr a festékkel.


Pl a crazycolor gyárt fekete színezőt az ammónia és hidrogenperoxid mentes, de egy fodrászkellekes boltban is rengeteg dolog van.

Ha írsz konkrét szint, hogy milyet szeretnél és, hogy milyen a mostani hajszined, szívesen keresek neked festéket.

2023. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jelenleg felemás színű a hajam ( amolyan szörnyellás) egyik fele szőke másik egy erős közép barna(ami felkenve nekem már fekete lesz majdnem) , a szőke, vörös színekkel sose volt bajom most sincs, csak a barna oldal ... Legutóbb PPD, ammónia, rezorcin mentes vegán hajfestékkel festettem, allergia próbára nem reagált a bőröm semmit de miután a fejemre is felkentem ezen felbuzdulva ismét váladékozó kiütéses lett az egész fél oldalam és a homlokom egy részen ... Nem is értem . Nyilván felkeresek majd egy allergia vizsgálatot. A crazy colorra gondoltam én is , hátha.
2023. jan. 26. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem erős a hidrogén peroxid és simán kicsipi a fejbőröd?

Én jártam már így

2023. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kevesebb peroxidot nyomj bele.
2023. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3%-os oxival keverem, a szőke oldalt 6 vagy 9-el és annak semmi baja :/
2023. jan. 26. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor vagy sűrűn fested, nekem akkor lett hólyagos mikor rövid hajam volt és hetente festettem.

Ha nem akkor valóban allergia lesz, rá kéne jönni melyik összetevőre.

2023. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az allergiának pont az a lényege hogy nagyon kerülni kéne azt amire allergias vagy,nem kiserletezni.
2023. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!