Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik a tünetei annak, ha...

Mik a tünetei annak, ha valaki allergiás egy krémre? Olyan lehet, hogy egy arckrémet használok több évig, és utána allergiás leszek rá, még ha mindenmentes is?

Figyelt kérdés
2023. jan. 31. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megváltoztak az összetevői, lehetséges.
2023. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vörösség, viszketés, égető érzés felkenés hatására. Lehet hogy megváltozott az összetétele és került bele valami amit nem tolerál a bőröd. De egyébként BÁRMILYEN összetevő okozhat nem kívánatos tüneteket, nem csak parfüm vagy illóolajok szóval az hogy valami "mindenmentes" az kb. semmit nem jelent allergia szempontjából.
2023. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tehát ha nem változnak az összetevői, akkor nem lehetek csak úgy rá évekkel később allergiás?

2 hete elkezdtem használni egy új arcolajat, először kis területen, láttam nincs semmi, majd utána az orcámon, de 2 hét után kipirosodott a bőröm tőle, pedig előtte nem, és most úgy beparáztam, hogy még a korábbi, bevált arckrémjeimet se merem használni.

2023. jan. 31. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a hideg vagy valami más (pl. hámlasztó, nem tudom miket használsz) miatt ki van száradva az arcod emiatt érzékenyebb? Nekem olyankor az is csíp amit egyébként évek óta használok és sose volt vele problémám.
2023. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mostanában nem használtam hámlasztót, mert éreztem, hogy szárazabb az arcom, és azt olvastam olyan arcra nem jó használni. Bár használtam egy új hámlasztót, amit nem szeretett a bőröm, de csak a negyedét használtam el 3 hónap alatt, és ki is dobtam. Ezután csípett a sima hidratáló is, majd csak azt használtam az arcomra, bár amúgy a hideget se szereti az arcom, meg ezt a száraz, fűtős időt sem. Gondoltam egy kicsit segítem a hidratáló hatását egy arcolajjal, ami csökkentette mindig a pirosságot, pattanásaim sem lettek tőle, aztán 2 hét után hirtelen kipirosodtam.
2023. jan. 31. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

"Tehát ha nem változnak az összetevői, akkor nem lehetek csak úgy rá évekkel később allergiás?"


Dehogynem.

2023. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most viszont csak a szokásos hidratálókrémet használtam csak egy pár napja, és az meg szépen mulasztja ezt a pirosságot.
2023. febr. 1. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!