Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel kenjem ezeket a pici,...

Mivel kenjem ezeket a pici, gyulladt valamiket az arcomon? Vagy ezt mi okozhatja? Lehet a Cerave lemosójàtól?

Figyelt kérdés

Szóval,-főleg règebben- problémàs, pattis bőröm volt. Ez màra nagyjából rendeződött. Illetve voltak szintèn règebben, kipirulàsaim, rosacea-szerű dolog, de hajszàlerek pl. nincsenek, vagyis az orromon pàr nagyon picike.Viszont mostanában, ilyen apró kis, nagyon piros, patti-szerű dologok jönnek ràm, amik nem akarnak elmúlni..:( Van, hogy van benne valami, de az szinte semmi egy rendes pattanáshoz kèpest. Ezek régebben is előfordultak, de könnyebben elmúltak. Èrdekes, hogy ugyanarra a területre jönnek ki mindig, ahol picit ki is szoktam pirulni, egyèbkènt. Hàmlani is szokott ezeken a területeken, körömvirág krémet tettem rà, ès az pl. csípett. Arra gondoltam, hogy talàn a lemosót nem bírja, amit használok rà, a Cerave bőrsimító lemosójàt, most olvasom, hogy sok mindenkinek szàrítja az arcát, többek között, nekem is.. :/ Lehet, hogy ez okozza? Napi egyszer használom egyèbkènt, ès picit tovàbb szoktam fent hagyni, olyan 5-6 percig, vagy picit még tovàbb is, amíg mosom a fogamat. Viszont a mitesszereken, meg pattikon mintha tényleg segítene, ès kevesebb jönne ki.l, meg úgy összessègèben szebb lenne a bőrkèp, kivéve ezeket a piros foltokat. :( De lehet, hogy ez vékonyította el úgymond a bőrömet, ès tette èrzèkenyebbè?

Kb. 2 ès fèl hónapja használom, amúgy, de ez a probléma csak olyan 2-3 hete jelentkezett.

Köszönöm előre is a segítséget!


2023. febr. 5. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet allergias vagy valamilyen osszetevore
2023. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, èn is arra gondolok...:( De ez normális, hogy 2 hónapos használat utàn jön ez ki?
2023. febr. 5. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de az biztos nem segít, hogy minden nap rajta hagyod a bőrödön minimum 5 percig. Ez egy lemosó, nem így kell használni és nem is csoda, hogy így szárít és hámlik a bőröd. Az se kizárt, hogy túlhámlasztottad és most ezért ilyen. Ne használd ezt a lemosót most egy darabig, keress helyette valami gyengédebbet és most más aktív hatóanyagokat is mellőzz, amíg helyre nem jön. Utána pedig óvatosan, fokozatosan vezesd vissza őket a rutinodba, figyelve arra, hogy mit milyen gyakran és hogyan ajánlanak használni. A kevesebb néha több, legyél óvatosabb a bőröddel.
2023. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Rendben, köszönöm szépen!
2023. febr. 5. 12:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyèbkènt, csak azért hagytam rajta kicsit tovább, mert sosem èrtettem, hogyha csak felkenem, és utàna egyből lemosom, akkor hogyan tudja olyan rövid idő alatt kifejteni a hatását. Vagy ki tudja, úgy is? De jogos, ez lemosó, amit nem kell fent hagyni.
2023. febr. 5. 13:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!