Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon kénye, vékony szálú...

Nagyon kénye, vékony szálú göndör hajamról, ami soha nem akart megnőni, növesztem le a festéket és most látom, hogy sok benne az ősz. Nem akarom festeni semmivel, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Alapból olyan festéket használtam, ami jó volt rá, de egy idő után elvékonyodott a vége és 5-10 cm letört. Fodrász,amikor melirozta, akkor is száraz lett a vége. Szeretném hosszúra növeszteni, mert van testi hibám és az valamennyire eltakarná, de festegetve soha nem nő meg. Használtam színező balzsamot, növényit is. Az ősz ottmaradt, hiába lett másabb árnyalata a többi hajnak. Tud rá valaki valami megoldást? Fél évente vágatom a végét. 1 éven belül festékmentes lesz.
2023. febr. 9. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Leírom mit tanácsolok, hogy csinálj a hajaddal ha megfogadod biztos, hogy jobb lesz a hajad állaga és állapota.


Itt magával a hajápolási szokásaiddal lehet a probléma, és ez alatt nem azt értem, hogy koszos vagy vagy nem mosol hajat félre ne értsd.


A természetes göndör hajú emberek nagy részének általában száraz a haja, amin a melír/ szőkítés még tesz egy lapáttal.


Az ősz hajat csak festéssel tudod eltüntetni vagy nem fested és bele torodsz, hogy ősz vagy. Nyugodtan fesd be a hajad OLAJ ALAPÚ hajfestékkel, azok nem szárítják ki a hajat és a szőkítést kivéve egyik színre festés sem roncsolja a hajat, ha az ember ésszel csinálja.



Először is a szőkítés és a melír felejtős, mert ha neked ennyire szárítja a hajad kár vele kínozni.

Samponbol nem feltétlenül a drága kell, hanem olyan keress ami a hajtípusodnak és a fejbőrödnek megfelelő.

Te esetedben hidratáló samponra van szükség.

BALZSAM!

Hajbalzsamot használj minden hajmosás után törölközőszáraz hajra és alaposan öblítsd ki! Ebből is lehet hidratáló, vagy száraz hajra való, sok féle van sok árban.


Használj hajvegapolot de csak az utolsó 5 cm-re!

Egy cseppet a tenyeredbe teszel jól össze dörzsölöd a kezed és óvatosan a hajad végére kenegeted.


Ezek után nem lesz annyira rossz állapotú a hajad, sőt javítani fog rajta, legalábbis az én tapasztalataim szerint.

Rakok be neked pár linket, hogy én miket használnék, a hajfesték színét majd te kivalasztod magadnak ami tetszik.


Sampon:

[link]


Balzsam:

[link]


Hajvegapolo:

[link]


Hajfesték ami nem szárítja a hajad, hanem még helyre is teszi, azok az olaj alapú festékek pl Garnier olia, palette olaj alapú hajfesték stb.. pl:

[link]


Nekem személy szerint ezek beváltak és azóta nem száraz szénakazal a hajam.

Nem kell feltétlenül a drága termékeket használni sokszor a DM saját márkás jobb mint ezek.

2023. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sampon, balzsam, pakolás az van, ami jó. Internetről rendelem. Bolti sajnos nem vált be. Kezdene tetszeni a hajam színe, a saját, csak az ősz elcsúfítja. Havi festékkel vagy 5 hetente semmi kedvem nem volt bajlódni.
2023. febr. 12. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jók a termékek nem lehet ennyire rossz állapotú a hajad.

Vitaminhiány nem áll fent?

2023. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most javul. A festéssel voltak mindig problémák, ha fodrász vagy én csináltam. Nem veszek bolti dobozos festéket, hanem direkt ilyen kényes hajra valót és egy idő után attól is baja lett.
2023. febr. 13. 07:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Festékmentes élettől javul a hajam minősége, de nagyon őszül. Ez itt a probléma. 😀
2023. febr. 13. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor vagy egy kímélő festékkel kell befesteni vagy beletörődni az őszülésbe.

De igazából te már a kérdés kiírása előtt is eldöntötted a választ :)

2023. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utálatos az ősz haj, de a festés egy nyűg számomra és szeretnék hosszú hajat, de a kímélő festékkel is 8 hónap után úgy tört a hajam, hogy nem győztem takarítani. Egyáltalán nem bír semmit. Göndör az más, mint a normális haj , európai vékony szálú és száradásra hajlamos. Pedig vettem rá rendes, drága krémeket, sampont, pakolást. Bolti termékek szoba se jöhetnek. Sajnos. Lassan lenő a szőkés szín, nem tudom mit tegyek. Ha egyenes lenne, feketével festeném vagy sötétbarnára. Göndör hajon az extrém ronda sajnos. Főleg, ha nem frissen mosott, összeàllt a tincs. Boszorkány hatás. 😀 Utólag rájöttem, hogy anyám is göndör hajú és mindig kifésülte a középszőke haját és vàllnàl tovább nem ért neki és mindig száraz volt. Extra ronda. Most meg alig van haja. Tönkre tette. Ezt szerettem volna megelőzni, de ha őszülök és a világos szín tönkre teszi, mit tegyek?
2023. febr. 13. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem fogod fel ugye?

Egy olaj alapú festék semmit nem karosit a hajadon ha normálisan kezeled. Törődj bele, legyél igénytelen.

2023. febr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!