Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg jót tesz az arcbőrnek,...

Tényleg jót tesz az arcbőrnek, ha a nők is leborotválják (mármint a szőrt)? Nem erősödik meg a szőr?

Figyelt kérdés
Egy ideje minden közösségi média amin fent vagyok csak az ilyen reklámokat dobálja be, és múltkor láttam a rossmannban ilyen borotvát, de gondoltam megkérdezem, mielőtt megvenném :D

2023. ápr. 2. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem tesz jót. Nem erősödik meg, de látványra igen. Ha annyira szőrös az arcod, hogy borotválni kell, akkor dokihoz kell fordulni, mert hormonzavarod van.
2023. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
eszedbe ne jusson!
2023. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem erősödik meg, hiszen a szőrben nincsenek idegek, ami jelezné a szőrtüszőnek, hogy a szőrszállal mi a fenek történik a külvilágban. Azzal gondolom egyetértesz, hogy nem lenne kellemes a borotválás, ha mégis csak lennének benne idegek.


Szóval a szőrnek oly mindegy, hogy levágod-e vagy sem, viszont bőrödnek nagyon is számít, hogy húzgálod-e rajta azt az acél pengét. A vágóél minden kis apró bőr egyenetlenségbe belekap, rengeteg apró sérülés keletkezik borotválkozás után.

2023. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
De igen, feltűnőbb lesz. Én inkább epilálom, finoman kihúzom szemöldökcsipesszel. Mintegy 30 éve így teszek, és még élek :)
2023. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fuh, én nagyon régóta borotválom, látott doki is, semmi hormonbajom, csak sötét a szőröm.


De nem bolti pengével szoktam szedni, ami ilyen recés, mert az alig szedi le. Aliról rendelek ilyen szuper éles, sima pengéjűt.


Most IPL-ezek, hátha segít, ahhoz meg ugye muszáj borotválni.


Egyébként nekem szebb a bőröm attól, hogy a krémeimet, szérumjaimat a bőrömre kenem, és nem a kis szőreimre. Csak színezett hidratálót használok, de az is szebb a "peach fuzz" nélkül.

2023. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem látszik a szőr az arcomon, szőke kisgyerek voltam, a hajam időközben besötétült, de minden más testszőröm szőke maradt (még a szemöldököm és a szempillám is, mindkettő alig látszik, pedig hosszú szempilláim vannak XDD).


A megerősödést úgy értettem, hogy besötétedik.


Most ütött be a pubertás, és pattanás helyett az eddig teljesen sima arcbőröm egyenetlen lett (tudom, tudom, így is szerencsés vagyok). Tiktokon volt ilyen before-after videó, és az ugyanilyen bőrből tükörsima lett, ezért gondoltam, hogy segíthet, de akkor gondolom azt is megszerkesztették.


Köszi a válaszokat, akkor nem veszem meg :D

2023. ápr. 2. 20:57
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem erősödik meg a szőr, és csak akkor tesz jót neki, ha normálisan csinálod, lefertőtlenített, profi eszközzel, de inkább érdemes szakemberre bízni. És még ígyis lehet, hogy a te bőröd pont érzékeny lesz rá és mondjuk kippatogsz.

Ráadásul eleve gyullad, aknés vagy egyenetlen bőrön ilyet nem is lehet csinálni.

2023. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon főleg ne csinálj ilyeneket. Főleg ha nem is látszik a szőr akkor mi értelme lenne? Az agyonfilterezett tiktoknak pedig nem szabad hinni.
2023. ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!