Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kérnék segítséget nagyon...

Kérnék segítséget nagyon aknes a bőröm és már szinte gusztustalan,azt mondják,h nem ,de nekem nagyon rossz látni,hogy a körülöttem lévőknek szép tiszta az arcbőruk,?

Figyelt kérdés
Aki jártas ebben vagy volt mit használ/használt rá,én többször voltam bőrorvosnal, több féle terméket is kipróbáltam,de semmi

2023. ápr. 12. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Valtoztass az etrendeden is. Semmi fuszeres etel, semmi csokolade, stb.

Hetente legalabb 3x menj el futni (de inkabb heti 5x)

Ha olyan helyen laksz, ahol van, akkor hetente 1x legalabb menj el szaunazni.

Es rendszeresen latogasd a kozmetikus-borgyogyaszt.

Ha lany vagy, akkor a terhesseg alatt el fog mulni (de a fogamzasgatlo csak ront rajta).

Ha fiu vagy, akkor marad az az opcio, hogy megvarod, amig az eletmodvaltas (dieta, edzes, szauna) meghozza az eredmenyt.

2023. ápr. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az orvosod elküldött kivizsgálásra vagy csak találomra felírt valamit, hogy próbálkozz? Csak azért kérdezem így mert egyre több ilyen van
2023. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a kémiai hámlasztás segített az aknémon.
2023. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: a kémiai hámlasztás csak abban az esetben fog segíteni, ha nem valami belső probléma okozza az aknékat.
2023. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha belső probléma van, akkor csak az fog segíteni, amit az első írt. Hiába pontoztátok le őt, teljesen igaza van. Úgy tűnik, a bőrgyógyász csak találomra próbálkozik krémekkel, de a probléma hormonális vagy emésztőszervi alapú. És, amig az okot nem szünteti meg a kérdező az étrend- és életmódváltással, addig a krémek meg a kémiai hámlasztás annyit fog érni, mint halottnak a csók.

Csak szólok, a kémiai hámlasztás nagyon nagy mértékben növeli a melanoma kialakulásának az esélyét.

2023. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Más bőrgyógyász kell. Hámlasztás tényleg jó. Milyen krémeket kensz magadra, az sem mindegy.
2023. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös, a belső probléma nem csak allergia, intolerancia vagy hormonális dolog lehet hanem valamilyen szervi betegség is, ezért írtam, hogy ilyen esetben nem lesz hatékony külsőleg kezelni a bőrt.


A kémiai hámlasztás csak közvetettem növeli az esélyét, ha valaki nem használ fényvédőt (de ez a bha-ra nem vonatkozik mert az nem fényérzékenyíti a bőrt). De ez ugyanígy vontakozik a retinoidokra is.

2023. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mindent próbáltam, nekem csak az 1 éves izotretinoin kúra vált be, de olyan makacsok voltak a pattik, hogy olyan 3-4 hónap után kezdett helyrejönni. Most már a végén tartok, és nagyon szép, tiszta a bőröm. Remélem, így is marad majd abbahagyás után is. Ez nagyon erős gyógyszer, hathat a májfunkciókra, vérsejtekre, nekem a koleszterinszintemet emelte meg. Éppen ezért csak legvégső esetben javasolják, és ott is csak szigorú ellenőrzés mellett. A havi vérvétel nagyon nem fog hiányozni se nekem, sem a pénztárcámnak. :D De én akkor is azt mondom, hogy számomra nagyon megérte. Sokan óckodnak tőle, pedig ha lelkiismeretes a bőrgyógyász, akkor nem történik baj, mert vagy csökkenti az adagot, vagy leálltok vele. És egyik ilyen mellékhatása sem végleges, abbahagás után visszaáll. Még amire vigyázni kell, hogy szedés közben, és hónapokkal utána sem lehet teherbe esni, mert káros a magzatra. Szerintem ez is hozzájárul ahhoz, hogy félnek tőle.

Egyébként sokaknak egy jó arcápolási rutin is helyrehozza a bőrét. A Skinsmart oldalán tudsz egy mintarutint csinálni, azt érdemes kipróbálni.

2023. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat,nem küldött az orvosom sehová csak egy csomó gyógyszert felírt aminek amúgy rossz következményei lettek ,hogy szedtem őket,az orvos azt mondta ,hogy semmi esetre se menjek kémiai hamlasztasra
2023. ápr. 15. 18:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelmű, hogy minél előbb keress egy normális bőrgyógyászt, mert akinél voltál ő inkább ne nevezze magát orvosnak ilyen hozzáállással. Vagy pedig egy jó kozmetikust, aki segít, akár orvost is tud ajánlani.

Ha gondolod a sajátomat szívből ajánlom mert nekem és több pattanással küzdőnek sokat segített

2023. ápr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!