Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik hajhosszabbítási...

Melyik hajhosszabbítási technikát választanátok?

Figyelt kérdés

Jó ideje gondolkodom már, hogy rakatok fel póthajat, mert a sajátom egyszerűen nem nő, pedig már mindent kipróbáltam.

Első perctől a hőillesztés volt tervben, mert annak az illesztése látszik szerintem (legalábbis képek alapján) a legkevésbé, de azért maga a tudat, h hővel illesztik a saját hajamhoz, annyira nem csábító. Aztán egyre több helyről láttam, hogy nagyon dicsérik a nanogyűrűs technikát. Arról is néztem képeket, de nekem annak az illesztései elég feltűnőnek és csúnyának tűnnek a hőillesztéshez képest, de elvileg kíméletesebb.

Ami még érdekel, hogy pl felkötésnél nem látszanak ki az illesztések? Főleg a gyűrűk. El se tudom képzelni, hogy lehet összefésülni a copfhoz a hajat úgy, hogy ne akadjak bele az illesztésekbe. Illetve én nagyon szeretem fonni/befonatni a hajamat és fogalmam sincs, hogy póthajjal ezt mondjuk lehet-e. Megint csak az a kérdésem, hogy nem látszódik ki az összes illesztés, ha befonja mondjuk az ember kettőbe a haját (holland fonás)?

Ha valakinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatban, megosztaná velem? :) Nagyon köszi.



2023. ápr. 16. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Valóban a hőillesztés a talán legkevésbé látható technika, viszont ott figyelembe kell venni magát az eljárást, hogy az mivel jár + azt is, hogy ez esetben a póthaj minden újrarakás alkalmával 2-3 cm-t rövidül. Mivel ez nem egy olcsó dolog, így nem túl biztató.


Én személy szerint a nanogyűrűs technikát ajánlom. Hajhosszabbító vagyok, illetve nekem hosszú évek óta van, ezzel a technikával. Ha jó szakemberhez mész, ő meg fogja tudni neked úgy csinálni, hogy ne látszódjanak ki az illesztések felkötés esetén se. A nanogyűrű nagyon kicsi, a hajadhoz megfelelő színnel rakják fel, (remélhetőleg) így nem sokkal több látszik ki, mint ha hőillesztéssel lenne felrakva.


Speciális hajkefét kell használni, ezt megtalálod bármelyik fodrászkellékesbe / írd be Google-ba, hogy póthaj kefe és millió meg egyet ad majd ki. Ez nem akad bele az illesztésbe direkt és rendesen tudsz vele fésülködni.


A kettőbe fonás megint más téma, valószínű az nem lesz úgy megoldható, hogy semmi se látszódjon, hiszen ezesetben középen választod el a hajad, ahol vannak fent tincsek. :/

2023. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod. :)

Most hogy írtad a hőillesztésnél a hajrövidülést beugrott, hogy ez sem volt túl szimpatikus, bár én átlagban 1 centit olvastam minden újrarakásnál, de nem véletlen vennék olyan hosszúságot, amilyet. Bár néhány helyen már láttam olyan hőillesztési technikát is (ultrahangos talán), aminél nem rövidül a póthaj.

Illetve külföldi oldalon találtam még egy úgy nevezett nanokapszulás módszert (Russian technique), na azt konkrétan nem lehet észrevenni, nagyon tetszett, de itthon nem igazán találtam olyat hajhosszabbítót, aki ezt a technikát alkalmazná. :(

A fonásnál gondoltam, hogy nem lesz megoldható, hogy ne látszódjanak ki az illesztések, szóval ezért is vacillálok még kicsit, mert nyilván mindkettőnél kilátszódna, csak talán a hőillesztésnél nem annyira "csúnya" vagy látványos, mint a nanogyűrűknél. Viszont főleg nyáron szoktam fonatni, akkor is csak néha 1-2 bulikba, fesztiválra vagy épp esküvőre, ez nem olyan sok alkalom igazából, hogy nem lehessen kibírni, ha látszódnak az illesztések.

Köszi még egyszer!

2023. ápr. 21. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!