Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek volt már allergiás...

Kinek volt már allergiás reakciója hajfestéktől-és az hogyan zajlott le vagy egyátalán milyen volt?

Figyelt kérdés
Szeretném befestetni a hajam, de mindkei azzal riogat, h így bedagad meg fulladás meg mittom én. Eddig nem voltam allergiás még semmire. Többször volt festve a hajam, de eddig még semmi bajom nem volt. Most annyirameilyesztettek, h nem merem befestetni a hajam. Köszönöm a válaszaitokat :)
2010. okt. 10. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg előfordulhat de ritka...ezért kell először egy tincsen kipróbálni.:)

Halottam olyanról akinek tényleg az egész feje bedagadt, de még csak 1ről. Szóval először egy tincsen próbáld meg a festéket :) Vágj bele nyugodtan.

2010. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha már volt festve a hajad és nem történt semmi, akkor több mint valószínü, hogy nem vagy allergiás rá :)Ha ez lennél az már az elsőnél jelentkezett vna.
2010. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha már volt festve a hajad akkor már nem kell emiatt aggódnod, már régen tudnád, hogy allergiás vagy-e rá. Az ilyen látványos allergiás reakciók egyébként még festés közben jelentkeznek. Ha enyhe allergiád van ami napokkal később jelentkezhet az is max viszketés vagy ilyesmi lehet, de semmi komoly.
2010. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Próbát végezz, és minden festés előtt, ugyanis az allergia bármire és bármikor kialakulhat. Szívás, de ez van. Pont hajfestékkel járta meg volt osztálytársam. Évekig fetette ugyanazzal a haját, és egyszercsak kisebesedett a fejbőre, hullott a haja, és a bőrgyógyász is csak azt tudta mondani, hogy a bőrének is kellenek hónapok illetve a hajfestést lehetőleg felejtse el.

De ez elég ritka, és ha a próbát megcsinálod és semmi, akkor nagyon nagy bajod már nem lehet.

2010. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
minden egyes festés előtt kell allergiapróbát végezni...mert én pl úgy jártam, hogy 4évnyi hajfestegetés után befestettem szokásosan a hajamat és 2napra rá az egész arcom 2szeresére dagadt...3nap kellett hozzá, hogy elmúljon...azóta is keresem a megfelelő festéket, amit elbírok viselni eddig 1volt jó csak
2010. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én 3x festettem a hajamat. A negyedik próbánál égett a fejbőröm és nem kaptam levegőt azt hittem meghalok, utána lemostam és jobban lettem. Soha többet nem festem a hajam!
2019. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igaz régi már a kérdés de megláttam és saját tapasztalataim alapján nem tudtam elsiklani a kommentek felett.


1. A hajfestéket nem tincsre kell kenni teszteléskor!! Ha belegondolsz.. hogy tudna kiváltani allergiás reakciót a hajadon? Hülye az aki ezt be kommentelte?? Bőrre kell felvinni!!


2. Én 2 évig használtam ugyan azt a festéket és egyszer csak a sokadik festés után majdnem megfulladtam tőle.. Nem akarom részletezni, tesztet megcsináltam , semmi bajom nem volt. Oké felkentem a fejemre 1 perc után égett a fejem az arcomat is beleértve és nem kaptam levegőt, szédültem pánikrohamot kaptam és ha reflexből nem mostam volna le azonnal akkor megfulladtam volna. Főleg hogy senki nem volt ithon, a karjaim a lábam is lezsibbadt csoda hogy volt erőm lemosni.


Soha többet nem fogom festeni. Nem ér annyit. Lehet vicces így mert még veled nem volt ilyen de ha majd át éled azt amit én, te se nagyon fogod tovább festeni. Ha meg igen akkor gratulálok jó hülye lehetsz hogy az életedet is kockáztatod csak hogy jó színe legyen a hajadnak ami kb a férfiakat nem is érdekli.

2021. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!