Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Apró "makacs" pattanások....

Apró "makacs" pattanások. Hogyan lehetne eltüntetni?

Figyelt kérdés

1-2 éve a homlokomon apró (nem kinyomható) pattanások jelentek meg. Tudni kell, hogy a T-vonalban 4-5 óra elteltével eléggé zsírosodik a bőröm. Már próbáltam megoldást keresni és egy bőrgyógyász a Nizoral sampont ajánlotta 2 naponta 10percig, arcmaszkként használva. Használtam 1 hónapig de semmit sem javított a helyzeten, sőt...

Próbáltam megfelelő arcápolási rutint kialakítani: olajos lemosó, mosható sminklemosó pamacs (nem vattakorong), habzó lemosó és végül hidratáló szérum.

Heti egyszer használok szalicil savat, valamint minden reggel 50es fényvédőt.


Pár hete próbáltam nagyon minimális édességet enni, szinte nem is ettem, egy kicsi javulást látok, de nem sokat.Ételallergiám nincs. Szerintetek mi a megoldás?

Kozmetikusnál viszont még nem jártam. Érdemes? Vagy a nyomkodástól még rosszabb lesz?



2023. máj. 20. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Próbáld ki még azt is, hogy száműzöd a tejtermékeket. (Sajtot ehetsz.)
2023. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Nizoral sampont csak és kizárólag akkor ajánljuk arcra, ha malessezia-gomba fertőzés van jelen. Neked az van? Vagy sima pattanásod? Mert kezelés szempontjából nagyon nem mindegy! De ha 1 hónapig nem lett változás lehet nem gomba. Ez esetben mindenképpen menj kozmetikushoz, mert mindenképpen kell egy megfelelő diagnosztika, és ő elmondja, mit használj.
2023. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem sem malessezia,legjobban a zárt komedókra hasonlít.Mindenképp elmegyek kozmetikushoz :))
2023. máj. 20. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb döntés és keress egy másik bőrgyógyászt, ha legközelebb valami miatt fel kellene keresned.
2023. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!