Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sampon zsíros hajra? Szilikono...

Sampon zsíros hajra? Szilikonos, vagy nem szilikonos?

Figyelt kérdés
Amikor legutóbb voltam fodrásznál, szóba került, hogy milyen sampont használok. Kiderült, hogy szilikonos, és azt ajánlotta, hogy váltsam le. Meg is próbáltam, azóta egyre inkább zsírosodik. Régebben ilyen gond nem volt, szerintem kb 5 éve ugyan azzal mostam hajat. Azt mondta, hogy idő kérdése, és jobb lesz, de nekem nem tetszik a helyzet, élettelen a hajam. Szerintetek van értelme ennek a szilikon mentességnek? Milyen sampont ajánlanátok zsíros hajra? Nagyon kevés szilikon mentes, zsíros hajra való terméket találtam, és unom már a kísérletezést.

2023. máj. 30. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Jobb a szilikon mentes sampon
Nem jobb a szilikon mentes sampon
7 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek jó, masnak meg nem.


Használd nyugodtan azt amit eddig.

2023. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Sokan azt sem tudják, miért mondják, hogy rossz a szilikon, csak papagájmód ismétlik, amit youtubeon hallottak. Ha neked bejött, használd.
2023. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen #2 pont ezért is született a kérdés, mert én sem tudom. Sokan sokfélét mondanak, és én az indokra lennék kíváncsi. Kicsit úgy jött le nekem, hogy a szilikont megszokja a haj, és egy idő után mindenhogy tönkre megy, mert csak látszólag egészséges. Kb ez jött le nekem. Kíváncsi vagyok mások véleményére, tapasztalataira. Meg zsíros hajra való sampont is keresek, ha valakinek van erre tippje, mert ami most van, azzal kezdenem kell valamit.
2023. máj. 30. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok újra.

Nekem 2021 végén jól elcseszte egy fodrász a hajam(balayage frissítés volt). Az alsó 10 centi szó szerint rommá tört.

1 év volt mire elégedett lettem az állapotával, 1 hónapja mikor voltam fonatni a fodrász megdicserte, hogy puha a hajam. De év elején is mikor éltem egy akcióval, akkor is megdicsertek a hajam.


Én igazából azt csináltam, hogy van egy alap samponom(pl balea med) egy sima kondicionáló(most ez is baleas a hialuronos változat), a hajpakolás és a leave-in pedig professzionális. Konkrétan alfaparf il salone masque és loreal pro longer pakolasok vannak itthon, leave-inből meg olaplex 6 és szintén pro longer. Végül egy egyszerű hajolaj(ez most nekem inectos).


A szilikon igazából nem apolja a hajat, hanem óvja a környezeti karoktol. Nem konkrétan a hajad kopik, hanem először a szilikon réteg.


Egy éve van ez a rutinom és nincs tönkremenve. Jobb mint bármikor maskor.

2023. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Igen,jobb a szilikonmentesség mindenben. A szilikon egy műanyag. Műanyag réteget hagy ott,ahol felkened. Nekem a bőröm se bírja,tiszta pattanás leszek tőle. A fejbőröm meg megfullad alatta.
2023. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fejbőrödre kell kenni.


A szilikon olyan kb, mint az arcápolás végén az olaj, "bezár" mindent. Ha használsz balzsamot és puha, hidratált lesz, az "le tudod zárni" szilikonnal. Én kifejezetten szilikonos hajápolókat keresek mindig. Ha pl uszodába vagy tengerpartra mész, ott is jó használni, mert a klóros illetve sós víz nem szárítja ki a hajad.


A glicerinnek kézkrémekben is ez a szerepe. Nem hidratál, csak megakadályozza a kiszáradást. Védőréteg.

2023. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Mit,a sampont nem a fejbőrödre kened? Akkor hogy mosol hajat? A szilikon pont annyira "zár be" bármit,hogy eltömít minden pórust,ami a közelében van. Meg nem is marad egy helyben, elkenődik. Pl ha én hajat mosok szilikonos samponnal,tiszta pattanás lesz az arcom széle és a nyakam. Majdnem 10 éve nem használok semmi szilikonosat és így a legjobb.
2023. máj. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
A sampont le szokták mosni.
2023. máj. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tehát itt tényleg nincs igazán jó vagy rossz választás, inkább egyéni megítélés kérdése. Én azért hagytam abba a szilikonos (egyébként pantene) samponom használatát, mert gondoltam adok egy esélyt a fodrászom javaslatának.

Álltam a drogériában a samponok előtt, majd elegem lett, és vettem egy Baleás zsíros hajra valót, tini koromban használtam utoljára ezt a márkát. Múlt hét szerdán próbáltam ki, konkrétan nem akartam elhinni, de egy mosás után helyre rakott. Én le vagyok döbbenve. Hajtövemben használtam csak, nem lapul le, nem zsírosodik, mintha mi se történt volna. Nekem ez rendesen gyanús, nem tudom, meddig tart majd ez a hatás, de egyenlőre nagyon bejött. Csak azért írtam, hátha valakinek hasonló problémái vannak.

2023. jún. 5. 12:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen,ezek a legjobbak,a saját márkások. Én Isanát használok.
2023. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!