Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vegyi és hennás hajfestéket...

Vegyi és hennás hajfestéket váltogathatom? Nem hennát, hanem henna tartalmú készítményt szeretnék két festés között használni, hogy felfrissítsem a színt, és kíméljem kicsit a hajam.

Figyelt kérdés

[link]

Erről a hennás színezőről van szó.

Önmagában kevés lenne, az ősz hajszálak miatt muszáj rendes festékkel is, de akkor azzal ritkábban kellene, (jó lenne mert szárítja) és a Venita színező ápolná is a hajam.



2023. jún. 23. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tilos hennát és vegyi festéket keverni
2023. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne. Rossz ötlet, tök másképp működnek.
2023. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2023. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnálom, mert nagyon jó lett volna így..
2023. jún. 24. 06:21
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem csak a hajad tövét fested? Én is így csinálom, a teljes hosszát pedig csak 4-5 havonta. Így egyáltalán nem okoz gondot a festék. A henna pedig minden szempontból kerülendő nagyon nagyon allergén.
2023. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Sajnos nem tudom csak a tövét festeni, mert az egész hajamról is folyamatosan kopik a szín. Biztos van olyan festék, ami nem, de a kedvenc arany mahagóni árnyalatom csak ebből a festékből van.

2023. jún. 24. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg keress tartós színezőt. Pl wella color touch. Ezzel 2 rendes festés között fel tudod frissíteni a színt.


A hennával az a baj, hogy fémsókat tartalmaz és vegyi festékkel keverve kiszámíthatatlan lesz az eredmény. A szín is és a hajad állapota is megsínyli.

2023. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jún. 24. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés de 7-es miatt van ennyi félreértés a hennával kapcsolatban. A 100% henna nem tartalmaz fémsókat, kizárólag akkor ha azt külön beleteszik annak érdekében hogy valtozatosabb színt adjon ezért kell megnézni a dobozon hogy mit tartalmaz. Ha 100% növényi akkor nincs gond. Ilyenkor le kell koptatninvalamennyire, vagy egysueruen csak várni 2 hónapot, és mehet a bolti festék.

Az viszont hogy váltogatni a festés módját azért bem tudom hogy mennyire szerencsés, mert ha egy kicsit is más lesz az eredmény, csíkos lesz a hajad. Azt se tudom mi van ha sokszor rafestesz hennaval és ezt havonta megcsinálod. Ugy értem hogy a henna rátapad a hajra. Először ezért mint írtam le kell koptatni valamennyire pl citromsavas pakolással (az indigot biztos koptatja) vagy kívánni 2 hónapot hogy kapjon. Erre mehet a festék. Na ezt havonta nem hiszem hogy lesz energiád megcsinált, de a hajadnak se tenne jót. Nem is hallottam hogy valaki csinálná.

2023. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Folytatnám. A henna önmagában nem lesz mahagoni hanem inkább sotetvörös, vagy rézvoros. Az a szép magagóni amirol te beszelsz az bem lesz. De észrevettem hogy a belinkelt festék nem is 100 % henna, hanem maga a henna valahol a tizedik helyen kullog. És igazából az sincs ráírva higy mahagóni lenne. De ugyanennek a márkának van mahagóni festéke ami tartalmaz ezt azt a henna kívül, hogy elérhető a mahagóni szín.

[link]


Szóval mivel van benne vegyszer, ezért elérhető maga a mahagóni szín. Mi lenne ha kipróbálád egy tincsen és ha megtetszik akkor nem is kellene bolti festékkel festeni a hajad egyáltalán? A miatt ne aggódj hogy nem fogja be az őszt, a henna mindig befogja. Ha vegyszer van benne akkor még pláne. Csak arra figyelj hogy ne használj szilikonos hajápolókat mert az ledobhatja.

Hiába vegyszeres ez a fajta festék, szerintem még mindig jobb mint a hidrogén peroxid, vagy az ammónia.

2023. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!