Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fényvédő/naptej helyett lehet...

Fényvédő/naptej helyett lehet máshogy védekezni az uv ellen?

Figyelt kérdés

Kivonták a forgalomból az egyetlen egy fényvédőt ami nem okozott fájdalmas gyulladt pattanásokat, elég tanácstalan vagyok hogy hogyan tovább.

Valamivel mindenképp védeni kell a bőröm mert tényleg hajlamos könnyen megégni a naptól.

De egyszerűen elegem van a folyamatos fájdalmas(!!) pattanásokból, vörös foltokból és egyebekből.

Mivel lehet védekezni a fényvédőn kívül? Munkanapokon nem vagyok a napon sokat, metróval és vonattal utazok, a munkahelyemre meg nem süt be a nap. Elég lenne egy kalap pl?

Nyaraláson, strandon, kiránduláson mi védhet megfelelően?


2023. jún. 28. 14:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Vannak uv szűrős ruhák. Eddig még csak a decatlonban láttam. Ezek nem épp csinosak, hisz sporthoz vannak kitalalva.


A másik, hogy hosszúnadragot és hosszú ujjú felsőt viselsz. Ezek közül pl a len kellemes viselet nyáron.


Ha most kizárólag az arcodrol van szó, akkor meg egyértelműen a szélesebb karimaju kalapokat kell előnyben részesíteni.

Ha nem akarsz fényvédőt használni, akkor emellett a hamlasztó és retinol tartalmú kenceket mellőzd.

2023. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

Kókuszolajjal vagy olíva olajjal kend be magad.


"Ha mindenképp krémekben látjuk az ideális védelmet a leégés ellen, akkor a hagyományos szintetikus szerek használata helyett inkább természetes, antioxidánsokban gazdag olajokat, pl. kókuszolajat használjunk napozás közben, ami segít a bőrnek az UV sugárzáshoz való alkalmazkodásban."

[link]

2023. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

A karomat, lábamat kenegetem, azok is csúnyán kipattognak de kevésbé zavar mint az arcomon.

A retinolt amúgy is mellőzöm mert az is kikészíti a bőröm. A hámlasztás viszont hiányozna. :( télen, hosszan borongós időben mehet? Vagy mindig felejtős?

2023. jún. 28. 14:58
 4/28 A kérdező kommentje:

#2

Gődény egy sarlatán, azt se hinném el amit kérdez, úgyhogy ezt passzolom. 😂 Az olaj amúgy se véd.

Én inkább arra gondoltam hogy ha effektíve “árnyékolom” mechanikusan a bőröm az elég-e például, vagy ha szimplán egész nap árnyékban ülök.

2023. jún. 28. 15:01
 5/28 anonim ***** válasza:
10%

"Az olaj amúgy se véd."


Kérdező, te se az eszedről vagy híres. Tessék, hogy ma is tanulj valamit.


"Természetes fényvédők


A korábban már részletesen bemutatott kókuszolaj, kakaóvaj és sheavaj mindegyike tartalmaz fényvédő összetevőket.


Ezek közül a kakaóvaj nyújtja az UV-sugarak ellen a legerősebb védelmet: faktorszáma 5-7.


A kókuszolaj hasonló védelmet nyújt (2-8, minőségtől függően), ami még mindig megbízható az átmeneti évszakok alatt, illetve ha már megalapoztuk a barnaságunkat.


A sheavaj faktorszáma 3-6."

[link]


Ez a cikk is erről szól: [link]

2023. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Esetleg ha összetevők alapján keresel másikat?
2023. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Na jade mire megy a kérdező az 5 faktoros kókuszzsírral? Halottnak a csók kb.
2023. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

"Az általánosan használt kémiai fényvédők sajnos az ultraibolya-B (UV-B) sugárzást blokkolják – ami a D-vitamin termelődését segíti -, de gyakorlatilag átlátszóak az ultraibolya-A hullámtartományú sugárzás számára (UV-A), amely így komoly károkat tud okozni a bőr rétegeiben, mivel a nap ultraibolya energiájának 90-95%-át teszi ki.

A vizsgálatok szerint a fényvédők megakadályozzák ugyan a bőrpírt és a leégést, de eközben gátolják a bőr alkalmazkodását a napfényhez, így használatuk lehetővé teheti, hogy a bőr túlzott mértékben ki legyen téve a napsugárzás UV-A károsító spektrumainak, ami már így valóban egészségügyi problémákat okozhat.

Nem szabad elfeledkeznünk a kémiai fényvédők járulékos ártalmairól sem. Sok napvédőszerben olyan anyagok vannak, amelyek összezavarják a hormonális folyamatokat, valamint szív- és májkárosodást idézhetnek elő. A kémiai fényvédőszerek hatásukat az UV-sugárzás elnyelése révén fejtik ki, amely folyamat során többek között a DNS-t károsítani képes szabad gyökök is keletkeznek.

A norvég sugárzásvédelmi hatóság egyik vizsgálata az oktil-metoxicinnamát (OMC) és a napfény reakciója során felszabaduló anyagokat – melyek a bőrön keresztül bejuthatnak a szervezetünkbe - kétszer olyan mérgezőnek találta, mint az OMC-t önmagában. Ezeknek a készítményeknek pedig a 90%-a tartalmaz OMC-t! "

2023. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#5

Az 5-7 faktor az lényegében a “nem véd” kategória…


#6

Őszintén szólva már annyi pénzt és energiát raktam ebbe hogy nem szívesen adnék rá többet. A kémiai fényvédők a legrosszabbak, azokat élből kizártam, az ásványi fényvédők viszont olyan drágák hogy nem szívesen adok ki akár tízezreket arra hogy két nap után meggyűlöljem. Pont most fáztam rá a Paulas Choice mindenhol agyondicsért naptejével, amit aranyárban árulnak… annyira nem vet fel a pénz hogy hetente vegyek sokezerért újabb fajtát hogy próbálgassam. :((

2023. jún. 28. 15:15
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, mi lenne, ha esélyt adnál neki? Ja, ez nem több ezer forint, nem hű..de nagy márkás és agyinreklámozott termék, és neked talán túl egyszerű, hogy kipróbáld?


Egyébként javaslom még a sárgarépalevet. Az íze nem a legjobb, de legalább megvéd a leégés ellen.

2023. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!