Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fényvédő/naptej helyett lehet...

Fényvédő/naptej helyett lehet máshogy védekezni az uv ellen?

Figyelt kérdés

Kivonták a forgalomból az egyetlen egy fényvédőt ami nem okozott fájdalmas gyulladt pattanásokat, elég tanácstalan vagyok hogy hogyan tovább.

Valamivel mindenképp védeni kell a bőröm mert tényleg hajlamos könnyen megégni a naptól.

De egyszerűen elegem van a folyamatos fájdalmas(!!) pattanásokból, vörös foltokból és egyebekből.

Mivel lehet védekezni a fényvédőn kívül? Munkanapokon nem vagyok a napon sokat, metróval és vonattal utazok, a munkahelyemre meg nem süt be a nap. Elég lenne egy kalap pl?

Nyaraláson, strandon, kiránduláson mi védhet megfelelően?


2023. jún. 28. 14:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát, ha a drága nem véd, az olcsót meg nem próbálod, akkor hoppon maradsz. :)

Ha én a helyedben lennék minden létező lehetőséget az olcsótól kezdve kipróbálnám. Veszíteni valód úgy sincs, legfeljebb csak a pénztárcád lesz kevesebb, de hát megéri, ha egyszer rátalálsz a neked megfelelőre.

De nem mindig a drága a jobb.


Akkor próbáld ki ezt, ha te abban bízol, hogy csak az a jó, ami drága:

[link]

2023. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

#21

Sehol nem írtam, hogy csak a drága a jó. Nyilván az olcsóbbakkal kezdtem a próbálgatást.

Utánanézek majd ennek amit linkeltél, bár nagyon olajosnak tűnik így összetevők alapján.

2023. jún. 28. 16:19
 23/28 anonim ***** válasza:

[link]

Múltkor olvastam róla, fogalmam sincs amúgy mennyire hatásos

2023. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
78%
A kókuszolaj pont hogy durva pattanasokat okoz
2023. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Szia, esetleg leirnad, hogy eddig mi az amit probaltal es nem valt be?

Illetve milyen a nappali rutinod, hasznalsz meg valamit arcra a fenycedon kivul? Ezt is jo lenne tudni.

Ahogy nezem ez a NIOD 30 igazabol egy szerum, tele szilikonnal-tehat valszeg nem a szilikonnal lesz gond. Az osszetevoi alapjan fizikai fenyvedo fenyvedo, ezert mindenkepp ezen a vonalon indulnek el a helyedben, de tobbet is tudok mondani, ha majd valaszolsz a kerdeseimre. : ) Remelem sikerul talalni valamit, ami bevalik.

2023. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, a gyulladt pattanásaid biztos a fényvédők miatt vannak? Nem belső ok? Esetleg valamilyen összetevő?

Amúgy kérdésre válaszolva, nem és még se próbáld.

Ezeket próbáltad? Beauty of Joseon, Pyunkang Yul?

2023. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#25

Reggel azelainsav, pici hidratáló, fényvédő. Este (dupla tisztítás után) niacinamid, hidratáló. Heti 2-3 alkalommal bha este. Egy ideig használtam reggel c vitamint, de igazából semmilyen hatását nem éreztem így azt elhagytam kb egy éve.

Jelenleg is egy másik ásványi fényvédőt használok (1 hete, mióta elfogyott a niod) és ettől rettenetes állapotban van a bőröm. :(

Igen, tudom hogy ez igazából szérum, végső elkeseredésemben vettem meg, és beleszerettem. :D (nyaraláson volt, hogy az 50-es sokszor újrakent másféle naptejjel pirosra sültem, ahova viszont ezt kentem ott semmi nem történt, szóval teszteltem a fényvédő tudását is, és működik… vagyis működött)

Hogy korábban miket próbáltam az évek során azt nem is tudnám felsorolni, az ilyen basic nivea / drogériás vonaltól kezdve a gyógyszertárban árult (eucerin stb) választékon keresztül paulas choice-ig kb mindent amihez hozzáfértem. 😵‍💫


#26

Több év tapasztalata hogy ha fényvédőzök akkor 1-2 napon belül előjönnek a fájdalmas pattik, ha nem, vagy pedig az említett niod fényvédőt kenem, akkor pedig nincs ilyen probléma.

2023. jún. 29. 18:46
 28/28 A kérdező kommentje:

#26

Végül végső elkeseredésemben vettem egy Beauty of Joseon fényvédőt a dm-ben a tanácsod után, két hete használom és semmi baja a bőrömnek 😍 ezer köszi 🥰☀️

2023. júl. 17. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!