Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet hogy az arcom...

Mitől lehet hogy az arcom egyik fele szép a másik fele pedig pattanásos?

Figyelt kérdés

Az arcom bal fele (+ a homlokom) teljesen szép, semmi pattanás, pattanás utáni folt, miteszer nincs rajta (vagy már teljesen elmúlt 1 éve). Az arcom jobb fele + az állam és a szám körül pedig kb az ellentettje. Pattanások, miteszerek, pattanás utáni foltok vannak ott. És tényleg szinte minden erőmmel azon vagyok hogy azokat eltüntessem végre. Tavaly nyáron voltam kozmetikusnál, aki megtisztította az arcom, meg ajánlott pár terméket, tanácsot. Pl ő ajánlotta a cinkes rázókeveréket (ami tök jó szokott lenni a már kinyomott pattanás kezelésére, pattanás utáni foltokra), mondta hogy a balea antibakteriális gél pattanások ellen tok jó (és ez tényleg jó terméknek bizonyult). Meg mondta hogy lehet azért van az arcom azon felén több pattanás mert azon alszok többet vagy a hajam miatt, de hát azóta sokkal jobban odafigyelek erre hogy ne aludjak az arcom azon felén (selyem párnahuzatom is van), meg a hajamat is általában felkötöm, tehát nem lóg az arcomba. Koszos kézzel sem nagyon szoktam fogdosni az arcom, nem szoktam piszkálni, és az arctisztításra is odafigyelek (2 fázisban csinálom, garnier micellas víz és balea ultra sensitive waschgél).

Ezen kívül kipróbáltam már a balea c vitaminos szérumot is (ami sok mindenre nem volt jó, max ragyogóbb lett tőle az arcbőröm, de pattanásokra nem volt különösebb hatással), revox szalicil savas szérumot (ami egész jó volt szerintem úgy unblock az arcomra, pattanásokra is talán), revox azelain savas szérumot (ami sokra nem volt jó, de legalább nem is rontott az arcomon), most kezdtem el használni a revox niacinamide szérumot (ami szerintem szerint jó lesz, segít majd a pattanásokon), meg a revox retinol szérumot is (amivel kicsit szkeptikus vagyok mert kissé olajos az érzete, de majd meglátjuk, hátha jó lesz pattanás utáni foltokra, bőr megújulására). Ezen kívül van egy L'Oréal hydragenius hidratálóm.

Reggeli rutinom: hidratáló, c vitamin vagy niacinamide (nem szoktam őket egyszerre használni egy reggel alatt), és revox fényvédő

Esti rutinom: szalicil sav vagy azelain savas vagy retinol szérum (nem szoktam őket egyszerre használni egy este alatt), hidratáló, és a végén helyileg kenek rá a cinkes rázókeverékből vagy az antibakteriális gélből.

Szerintetek mi a baj? Min kéne javítanom? Vagy menjek el megint kozmetikushoz? Vagy esetleg bőrgyógyász többet tudna mondani?



2023. jún. 28. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mosd gyakrabban a párnát. Ne csak a huzatot, a párnát is.
2023. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a párnát is érdemes néha gyakrabban mosni, illetve az is fontos, hogy telefonáláskor melyik füleden van a telefon, mert ugye az az arcoddal is érintkezik és ha az nincs rendszeresen tisztítva, máris megvan a baj, ha hajlamos rá a bőröd.


Kozmetikust pedig ne évente látogasd hanem havonta-két havonta.

2023. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. Az én esetemben az okozza a furcsaságot, hogy az arcomnak az a fele szép, amin alszok illetve ami érintkezik a telefonnal, kezemmel, ha könyökölök:D

Bőrgyógyász sem tudott rá mit mondani, elküldött kivizsgálásra, góckutatásra, mindent rendben találtak. Ezerféle krêmmel próbálkoztam, egyik sem jött be.


A nénikémnek hasonló problémája volt, mondjuk neki csak az állán, ő ajánlotta a La Rocher termékeit, amelyek aknés, olajos bőrre vannak kitalálva. Most vettem egy ilyen arcvizet és krémet(duo+), reménykedek, hogy lesz eredménye.

2023. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
3-as, LRP-vel óvatosan, nem minden terméke olyan jó mint a reklámokban. Nekem csak rossz tapasztalatom van velük.
2023. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hormonális eredetű, pl ciszták vannak az egyik petefészkeden. Nem vicc, tényleg okozhatja. Nőgyógyászati és endokrinológiai kivizsgálást ajánlok, ill.másik tipp fogászati és orr-fül-gégészeti kivizsgálás.
2023. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!