Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Isotretinoin-ról mi a vélemény...

Isotretinoin-ról mi a véleményetek, és milyen mellekhatásaitok voltak?

Figyelt kérdés

Én eddig 8db gyógyszert szedtem be, de már látszik a javulás. Azt hozzá teszem, hogy nem voltam durván pattanásos, szóval nem voltak gyulladt pattanásaim, inkább néhány, plusz ugye a piros hegek. De más nem használt, ezért át álltunk erre. Vérvételem volt, doki azt mondta jó minden. Beleegyeztem a kezelésbe.


Mellekhatások:

-Szájszárazság

-Fejfájás (Nem mindennapos, de nekem előtte is sokat fájt a fejem.)

-Hátam fáj, főleg mert rossz a testtartásom, és szerintem kihúzom magam és ezért terelődik. De ez se vészes ritkán jelenik meg. Inkább este.

-Szemem is furcsább, de nem fáj. Látni jól látok, de néha mintha a fényre rosszul reagálna.

-Hasam enyhén alul, valami kis tompanyomás lenne, de ez is volt már régebben. De folyamatos, lehet terhelés miatt.

-Nagyon keveset bírok, tegnap pakoltunk valamit és szinte rosszul voltam, de csak a hasam fájt.

-Hátul oldalt a medence csontom felett 2-3cmre érdekes tompa nyomás inkább, de nek fájdalom semmiképp.

-Orrvérzés, ami nem folyamatos csak valamennyi jön.


Ennyi, nektek mi volt?


2023. jún. 29. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak kiszáradás. Meg ugye az a baj hogy ez csak tüneti kezelés
2023. jún. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy vérvétel nem teljes diagnózis, mégis felírt valamit az orvos főleg úgy, hogy valószínű semmi szükség nem is volt rá. Miket kért egyébként? Mert egy sima labor nem elég, rengeteg dolgot kell nézni ilyenkor, amit külön-külön egyesével fel kell írnia az orvosnak (ráadásul van olyan, amiért fizetni kell). Plusz jó lenne egy góckutatás, nőgyógyászati vizsgálat, stb. stb. Ha nem belső probléma, akkor pedig szerencsés vagy (vagyis egészséges), és a pattanásokat lehet kezelni kívülről egy jó kozmetikussal és megfelelő otthoni ápolással, nem pedig feleslegesen terhelni a szervezetedet gyógyszerrel.

Örvendetes, hogy a dokid legalább egy vérvételre hajlandó volt (ha ő kérte egyáltalán a vizsgálatot), de még így is elég felületes volt.

2023. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igazából volt egy komplex vérvételem novemberben, ott néztek érdekes dolgokat is. Ekkor nem tudtam vissza menni, ezért vissza mentem most júniusban. Voltam áprilisban egy vérvételen, amin m8ndent jól talált. A másikon szintén. Azthittem megismételi, de nem, adott egy beleegyező nyilatkozatot meg egy papírt, amit végig kellett olvasnom akkor. Férfi/fiú vagyok szóval nőgyógyászati dolgokra nem vokt szükség.


Semmilyen más orvoshoz nem küldött, csak nála voltam. Szóval nem volt kivizsgálva, hogy van-e valami oka. Mint például a hormonok. Csak egy vérvétel, de mondom azon érdekes dolgok voltak, még a háziorvosom is csodálkozott, hogy miért kérnek nekem olyat.

2023. júl. 2. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég baj, hogy megelégedett ennyivel. Akkor a nőgyógyász kizárva, de attól függetlenül góckutatás, allergiavizsgálat, endokrinológus, hormonvizsgálat, fogászat még jó lenne. És továbbra is azt mondom, hogy feleslegesen szeded a gyógyszert. Egy jó kozmetikust is keress fel.
2023. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!