Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Monoxidil abban az esetben...

A Monoxidil abban az esetben is tud segíteni, ha szőkítéstől (nem katasztrófálisan) letört hajam akarom megnöveszteni?Tapasztalatok vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A tapasztalatokra is kiváncsi vagyok aki használta ezt a szert :)

2023. júl. 28. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon végső esetben szokták javasolni, mert durva mellékhatásai is vannak, és ha használ is, csak addig míg szeded. Ha abbahagyod visszajön a hajhullás. De nem arra való amire te gondolsz. Ha jól sejtem gyorsítani szeretnéd a hajnövekedést, azt pedig nem lehet. Inkább használj megfelelő hajápolókat a haj- és fejbőr típusodnak illetve problémádnak megfelelően.
2023. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1. Nem a tablettára gondoltam, hanem az 5%os hajszérumra
2023. júl. 28. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy eléggé vitatott téma, és bonyolult is egyben, tele hazugsagokkal, a gyógyszerészet ágával mint üzlet stb.

Minoxidil, állítólag, elvileg, ahogyan írják, ez elvileg egy DHT gátló szer, amit elvileg az örökletes hajhullasra "terveztek". Újabb kutatások azt bizonyítják, hogy DHT blokkoló hatása nincs, csupán extra serkentésre buzdítja a hajhagymákat, amik túlműködve hajat növeszt, viszonylag gyorsan, persze ennek a következményei az extra mértékű hajhullás, mivel a hajhagyma kilöki, megválik a gyenge hajszaltol, hogy erősebbet tudjon növeszteni.

Ezt írja le a szakirodalom, azt már kevésbé írják le, hogy a minoxidil egyben egy hajhagymagyilkos is, mivel a hajhagymák ezt a túlzott tempót nem bírják, ezért pár év után, ez lehet 1 év, 10 év, 20 év....elhalnak.

Mellékhatasa nem igazán van a szervezetre, inkább esztétikai problémák lehetnek belőle.


Szerintem neked valamilyen más fajta készítményt kellene. Ha nincs kóros hajhullásod, illetve ha nem állapítottak meg nálad androgén alopéciat, vagy androgén areatat, akkor tartsd távol magad ettől a szerttől szerintem.

2023. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy én használom, eddig némileg hatott a kopaszsagomon, nem tudom azt mondani, hogy látszik az eredményt, mert nem, de optikailag már nem látszódik annyira a koponyamon lévő bőr.

Két hónapja nyomom, először a Regaint, aztán második hónapban a foligaint.

Nagyon száraz és kezeletlen tőle a "hajam", a Regaine azért jobb, mert az van hab formában is, ami azért jó, mert pár perc alatt beszivodik, a foligain sajnos nem árul habot, csak folyadék formában lehet megvenni, ami négy órán keresztül szívódik be, és kellemetlen a szaga is, mint egy maggi húsleveskocka, és fehér színű pólót nem érdemes felvenni hozzá, mert azonnal besargul tőle.

Na, a lényeg, hogy két hónapnyi minoxidil használat után érdemi eredmény még nincs, elvileg 3-6 hónap után látszanak az eredmények.

Az biztos, hogy a foligain minoxidilját nem fogom rendelni többé, pedig ebben rengeteg olyan plusz alkotóelem van, ami termesztes dht blokkoló, és nagyon sok vitamin, ásványi anyag van még benne, amik elvileg a hajszálak minőséget javítják. Bár ebből nem sokat látok, de ha ráirtak a dobozra csak így van. A Regaine meg elvileg csak minoxidilt tartalmaz, semmi mást.


És krva drágák, havi 16-20 ezer forint.


A krkland-nak is van minoxja, de az meg túl olcsó ahhoz, hogy igaz legyen, 3-5-8 ezer Ft 3 havi adag, lehet megprobalom legközelebb azt.


#3

2023. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!🤩
2023. júl. 30. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!