Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az baj, ha csak kéthetente...

Az baj, ha csak kéthetente vasárnap mosok hajat?

Figyelt kérdés

Egyébként növesztem a hajamat, több mint 2 éve nem volt vágva belőle. és nem is szeretnék vágatni belőle. Úgy tudom, hogy minnél ritkábban mosunk hajat, au annál jobb neki. Eddig hetente vasárnap mostam, de azért gondoltam, hogy rátérek arra, hogy 2 hetente mosnám, mert kicsit száraz a hajam, és vasárnapra is ugyanolyan szép, mint hétfőn, amikor frissen lett mosva. Szerintetek ez jó ötlet? Szívesen veszem a tanácsokat olyanoktól, akik szintén növesztik a hajukat, hogy ők hogyan ápolják.

Boldog új évet!=)


2008. dec. 31. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Hetente mosd meg, az illata miatt, azert 2 het alatt lesz "szaga".

A vegebol mindenkeppen vagassal, hogy egeszseges legyen! Nem kell sokat, de ha ilyen hosszu ideig nem vagatsz a vegebol, akkor majd a vegen, amikor mar nem noveszted tovabb, egyszerre kell tobbet vagatni. A torott hajveg pedig nem is szep latvany.

Januarba menjel el, lehet hogy megfogsz lepodni, mert a fodrasz kicsit tobbet fog majd vagni, mint te szeretnel. De engedd neki, hogy szep egeszsegesen noljon tovabb! Lehet hogy te azt gondolod, hogy szep a vege, de biztos, hogy rafer a vagas!!!

En is novesztem, csak Schwarzkopf, es Elseve sampont hasznalok, es hetente 2-szer mosom. A vegebol vagatok amugy, ennyi.

Buek neked, remelem elmesz bulizni, szia!!

2008. dec. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy növeszted a hajad időnként 1-2 mm-ert nem árt vágatni belőle, mert nagyon el fog szálkásodni, főleg mivel írod, hogy alapjába véve száraz is a hajad. attól még nem lessz rövidebb a hajad, csak frissebb. Mosni két hetente szerintem az nagyon kevés. A hajunk is bebüdösödik egy idő után, felvesz minden szagot, (főzés stb...) Két hét alatt érdekes lehet. De ezt te látod te érzed. Az én hajam is extra száraz, max. egy hetet bír még így is.. De ahhoz, hogy mindig ápolt és friss legyen ki kell mosni egy héten kétszer.
2008. dec. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Hú de egyszerre írtuk az előzővel és szinte ugyanazt :)
2008. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Olyan szempontból szerencsés vagy, hogy nem kell folyamatosan hajmosással küzködnöd.:-) Ha úgy érzed ugyanolyan szép a hajad 1 hét elteltével is akkor tökéletesen értem, hogy feleslegesnek tartod a bíbelődést. Ugyanakkor gondolj bele: naponta tisztálkodunk (mosakszunk, zuhanyzunk, fürdünk) azért, mert a testünket rengeteg sszennyeződés éri 1 nap alatt is. Mennyi kosz lenne a bőrünkön 2 hét után, ha nem mosnánk minden nap le! Talán nem látszik vagy nem érzed, de a hajadon is ugyanúgy lerakódik ez a kosz. Emiatt érdemes némileg gyakrabban hajat mosni. Én amikor nincs erőm hajat mosni arra szoktam gondolni, hogy a rajta levő szennyeződés mind a párnámon végezné éjszaka... :-)
2009. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
fúj,ez már azért igénytelenség szerintem..igaz hogy a fejbőr magától is tisztul,de nem két hét után..az hogy nem vágatod két éve..na képzelem milyen már a vége is..tanácsom: mosd meg heti egyszer és 2-3 havonta vágass a végéből.Egy nő hogy lehet ennyire igénytelen magára?:S bárki bármit mond,kéthetente egyszer hajatmosni,tényleg undorito
2009. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A kedves utolsó hozzászólónak üzenem: kezdjük azzal, hogy a hajam már a derekam alá ér, és nagyon erős szálú és rengeteg hajam is van. És igen , képzelheted, milyen a vége...nagyon is szép, ahhoz képest, hogy már TÖBB XD mint 2 éve egy centit se vágattam belőle...Egyébként, csak hogy tudd, nem attól leszel egészséges, mert naponta 3x fürdesz, meg kétnaponta hajat mosol...És én nem vagyok igénytelen...mindenki magából indul ki...=)
2009. jan. 1. 16:12
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is kevés. Az én hajam is száraz, könnyen szálkásodó, ezért hetente 2-szer mosok hajat, olyan samponokat és balzsamokat használva, amit direkt ilyen hajra találtak ki, így állandóan szép. 3-4 havonta ricinusolajat teszek rá, 1 napig rajtahagyom, délután vagy este lemosom. Ettől nem lesz olyan száraz és gyorsabban is nő.
2009. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Figyi ez egészségtelen...ha nem is akarod sűrűn vágatni évi 2x azért kell....Lehet hogy most még jól néz ki, de csak idő kérdése hogy elkanászodjon és akkor már nem nagyon lehet rendbehozni...

És bocsi már nem azért, de ha a derekad alá ér azt minek növeszted tovább? Amúgy a kéthetente való mosás nem jó...higéniai okokból is érdemes heti 1-2 hajmosás...ha a hajad száraz szerezz be egy jó kis balzsamot...

És a végéből egy centit mindenképp vágass, ha másért nem hogy egyenes legyen, mert azt még úgy nehezen elhiszem hogy nem töredezett két évig, de hogy nyíl egyenes a vége az kizárt...

Az élet egyépként könyebb egy fele olyan hosszú hajjal mint a tied, és még az is hosszú hajnak számít...de nem a haj hosszúsága adja meg a szépség mértékét...

2009. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak: azért növesztem még mindig tovább, mert valamivel több, mint két éve voltam fodrásznál. Akkor nyílegyenes hajam volt, de tetszett a tépett haj, ezért megtépettem...:S De már egyáltalán nem tetszik, nagyon megbántam. Szóval azért növesztem, hogy a tépett rész lenőjön tejesen és derékig érő egyenletes hajat szerernék, semmi fokozatot nem akarok bele...szóval ezért...
2009. jan. 1. 18:39
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Én vagyok az aki napi 3* fürdök és kétnaponta mosok hajat:-) Ami egyébként nem igy van,de akkor minek kérdezed meg,hogy baj e h te kéthetente mosod??? akkor te is érzed hogy baj..Én nem fogok veled vitatkozni mert a te fejbőröd lesz tiszta gempa..gondolj már bele mennyi kosz gyülik össze a derékig érő hajadban 2 hét alatt..és nem fürdök naponta 10*,de ha akarod forgasd ki a szavaimat,akkor is ÚNDORÍTÓ ha valaki két hétig nem mos hajat.Nem szivesen ülnék mögéd a buszon!!!!!!!!!!!!!!! HETI EGY HAJMOSÁS MINIMUM ÉS NAPI 1 FÜRDÉS
2009. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!