Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullás, mi okozhatja?

Hajhullás, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

22N.vagyok 101 kg.. (éppen fogyózom. Előtte 114kg voltam.

Május végén kezdtem.

Az lenne itt a kérdés hogy okozhatja ez a hajhullást, a fogyás?

Pár napja vettem észre csak,de hallottam, hogy a haj csak több hét után hullik el miután elhal a gyökér.

Volt egyszer már durva hajhullásom, COVID megbetegedés után 2-3 hónappal.

A Bánfi sampon segített, viszont az nagyon szárítja a hajam és már alapból így is száraz a hajam, korpás.(ettől nem tudok megszabadulni akármit próbálok..)

Szóval hogyha a fogyás okozza a hajhullást akkor a haj vitaminok segíthetnek?

És meddig tart ez?

Nagyon sok ez a haj?

A képen látható haj úgy jött ki hogy négyszer át húztam a kezem lazán a hajamon...

Félek kicsit, nem tudom mi lehet ez..


[link]


Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. szept. 26. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Forcapil
2023. szept. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
64%

Lol micsoda kerdes. Mit jelent nalad a fogyozas? Mert ha kvazi keto mindenmentes dietat, napi egy joghurtot, akkor ja, attol hullik. Sokkal tobb info kell hogy válaszoljunk erre.

Amugy hormonok is okozhatják, a tulsulyod nem lehet hormonfuggő?

2023. szept. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Okozhatja a hajhullást:


- Stressz


- Szervezeten belüli góc/gyulladás (mandula, fog, stb)


- Vashiány


- Rossz / elégtelen / nem változatos táplálkozás


- Férfiaknál túl sok tesztoszteron


- pajzsmirigy probléma


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy van még más ok is ezek mellett, nemcsak a genetika.


Ha a vérképed rendben, és a fentiek közül egyik sem áll fent, akkor esetleg segíthet koffienes hajszesz és sampon.


Ezen kívül a DM-ben kapható Mivolis Haar Vital Komplex kapszula. (saját márkás terméke a DM-nek, és nem is kerül eget rengetően sokba, plusz ott megnézheted a koffeines hajszeszt / sampont is.)


Mindezek mellett elképzelhető, hogy ez sem válik be, de ha mégis, azzal csak nyerhetsz.


Szerintem megérne a fentiekből egy kúra, ami legalább 1-2 hónapos. Annyi idő alatt látszana, hogy be válik-e egy módszer, vagy sem.

Első körben: vérkép, és góc kutatás.


Ha nem örökletes/genetikai, akkor jöhetnek az egyéb módszerek.


Ezen kívül, még hallottam a Panthenol égés elleni spray (hab) hajra kenéséről (annyira nem lehet hülyeség, mert tartalmaz vitaminokat, plusz gyulladás csökkentőt), ami használhat a haj növekedésére. Ezt nem próbáltam még, szóval nem tudom, hogy használna-e, de a koffeines hajszesz/sampon kombó az jó.


Egyébként a képen amit mutatsz, az normálisnak számít. Napi 100 hajszál vesztése normális.

A száraz, korpás hajra meg ki kellene próbálnod a házi tojássampont.

[link]

2023. szept. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ősz okozza.
2023. szept. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Forcapil, az eredeti, mert már van többféle is belőle.
2023. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!