Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik a legkényelmesebb...

Melyik a legkényelmesebb fodrászolló típus?

Figyelt kérdés

Fodrásznak tanulok és ollóvásárlás előtt vagyok. Annyi féle forma van, hogy nem értem mi a funkciójuk és ha van akkor egy másik fajta miért néz ki úgy mint egy normál olló. Van amelyiknél az egyik fül hosszabb mint a másik, van amelyik egy picit ferdített nyelű, van amelyik egy klasszik ollóra hasonlít, van amelyiken mind2 fül ugyanakkora van amelyiken nem, van amin van kisujjtartó is. Kinek melyik vált be a leginkább hosszú távon?

És ha már itt vagyunk márkatípusokat is szívesen meghallgatok. :)



2023. szept. 26. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsősorban azt ajánlom, hogy az olló minőségére legyél igényes és utána az ergonómiájára. A japán ollók a legjobbak, az anyaguk és pl. konkáv, önélező éleik miatt. Sajnos hamisítják őket, de talán egy ismert fodrászkellékesnél eredetikre találsz. Ha drágább, akkor Kasho, ha picit barátibb árú, akkor pl. Yasaka márkákat ajánlom. A lényeg, hogy borotva éles legyen, mert különben húzza és roncsolja a hajat.

Ha profi akarsz lenni, akkor ne csak egy "Sassoon" ollót vegyél, aminek az egyik éle mikrobarázdált, hogy az egyenes vágáshoz ne csússzanak ki a tincsek, hanem legyen egy slicing/freehand ollód is, aminek mindkét élének borotvaélesnek kell lennie. Azokkal jobb textúrát és lágyságot tudsz adni a fazonoknak, miközben nem kell nyúlnod borotvához vagy nyesőhöz a hasonlóan trendi eredményekért.

2023. szept. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Én is a japánokat nézegettem.
2023. szept. 27. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!