Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Revox azelaic acid 10%?

Revox azelaic acid 10%?

Figyelt kérdés
pattanasos az arcom, es nem tudom hogy mit probaljak ki meg ra.
2023. okt. 5. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a pontos rutinod?

Ki lett vizsgálva, hogy mi okozza a pattanásokat? A helytelen rutin miatt is lehetsz pattanásos.

Tudok rutin felállításban segíteni.

2023. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

aaaa azt nagyon megkoszonnem.

hat igazabol 18 vagyok 2 eve kezdett el pattanasosodni a borom, nyilvan ez a serdulokor sajatossaga. van rutinom, de szivesen kiprobalnek mast is, az hogy mennyibe kerul nem foglalkoztat csak segitsen. egy probat minden meger.

2023. okt. 5. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Az alaprutin a lemosó, hidratáló és a fényvédő.

Reggel azelain és niacinamide ezek után a fényvédő.

Este pedig építs be fokozatosan egy BHA szérumot, a szalicilsavat, ez a pórusok falát tisztítja. Valamint a retinol a csodafegyver még.

Ezt is fokozatosan, először egyszer egy héten, majd kétszer. Majd pedig felváltva egyik este BHA, másik este retinol. Heti egyszer agyagmaszkot is tehetsz fel. Ezek a hatóanyagok a pattanások ellenszerei. Nagyon sokféle van, sok márkának, különböző textúrákkal.

A Revox és a The Ordinary pénztácabarátok. De a Balea niacinamide is nagyon sokaknak bevált. Agyagmaszkból Maskaolin.

2023. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is azt kérdezném először, hogy kivizsgáláson voltál már? Mert könnyű ráfogni, hogy biztos csak a serdülőkor miatt van, de ez nem mindig van így. Ha egészséges vagy akkor pedig menj el egy jó kozmetikushoz diagnosztizálásra és ahelyett, hogy 20 terméket használnál reggel és este kérjél tőle egy krémet és tonikot és mivel ezek normálisan összerakott termékek, ugyanazt a hatást (sőt) el lehet velük érni, mintha boltban összevásárolnál minden vackot.
2023. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tonik nem indokolt már. Csak az elavult nézetekben, ahol még szappant használtak arcmosásra. A tonik feladata volt, hogy a 10-es ph körüli szappan után visszaállítsa a bőrt a normál 5-ra. Pattanásokra az alkoholos tonik egyenesen káros, mert a normál bőrfelszíni emulziót teljesen tönkre vágja.

Ettől függetlenül egy jó! kozmetikus sosem árt.

2023. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Fuss inkabb. Az a hormonrendszert kiegyensulyozza. .. tudod a bor a hormonrendszered etkezesed stb eredmenye…. Ki mvulrol nincs ertelme kezelni ,amig belul nem vagy rendbe.
2023. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös: sehol nem írtam alkoholos tonikot, sőt szerencsére a semmitérő tinitonikon kívül szinte nem is lehet már kapni. Én a 30-as korosztályt erősítem és a mai napig vannak (vagyis lennének) hormonális aknéim (jelzem egészségileg rendben vagyok, rendszeresen járok mindenféle szűrővizsgálatra), viszont ezek csak 2 éve múltak el mióta normális termékeket használok. És a millió lépéses "divatos" rutinok helyett csak lemosót, tonikot és krémet használok, reggelente pedig még fényvédőt. Igaz nem boltban veszem hanem kozmetikuson keresztül, ráadásul nem is csillagászati összegért. Nyilván van összehasonlítási alapom, mert előtti bolti cuccokkal próbálkoztam, használtam mindent amit javasolnak zsíros, pattanásos bőrre (niacinamid, azelainsav, retinoid, szalicil), de az ég világon semmit nem segítettek.


Szóval ne a 10-20 évvel ezelőtti felfogás szerint közelítsük meg a tonikot.

2023. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
bocsanat hogy csak most nezem de ido kozbe elmentem nogyogyaszhoz vele, azt mondta hogy nagy valoszinuseggel a hormonokkal van a baj (mivel a menstruacios ciklusom hosszabb, surubb, es erosebb volt a kelletenel) azota fogamzasgatlot szedek, remelem az is csillapitja es voltam kozmetikusnal is aki szepen rendbetette de nyilvan 1 alkalom utan nem varhatom a tokeletest. koszonom a valaszokat aranyosak vagytok!:)
nov. 19. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!