Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » ROACCUTAN kúráról mi a vélemén...

ROACCUTAN kúráról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A legtöbb embertől negatív véleményt hallok róla.

Sokáig húztam, halasztottam de már nagyon idegesít, hogy aknés, foltos az arcom.

Több kozmetikusnál jártam már, mindenféle kezeléseken, nem kevés pénzért.

Elhatároztam magam és elment egy bőrgyógyászhoz, aki egyből a Roaccutan kúrát javasolta. Csakhogy, azt fog. gátlóval írja fel, amit nem szedek.

Tehát nekem el kellene mennem nőgyógyászhoz is fogamzgásgátló felíratása céljából, majd a kúra.

Nem tudom mit csináljak, az egyik kozmetikus akivel beszéltem nagyon javasolja, hogy utána nagyon szép lesz a bőröm. A másik nagyon ellenzi. Teljesen tanácstalan vagyok. Az arcom már nagyon zavar, ezért is vettem rá magam, hogy bőrgyógyászhoz menjek, fog gátlót nem szedtem eddig nem is terveztem, de azt mondta, hogy anélkül nem írhatja fel a roaccutant.

3 hónap lenne a kúra.

1 az, hogy nem kevés pénz ez a tortúra (nőgyógyász konzultáció, recept íratás, kiváltás, bőrgyógyász konzultáció, recept íratás, kiváltás)

2 az, hogy félek is hogyan fog rám hatni. Tudom hogy kiszárít mindent, nagy fényvédelem, műkönny fog kelleni.

Nem is szívesen vágok bele, de nagyon elkeserít, hogy smink nélkül nem tudok kimenni az utcára, és még sokszor sminkben is csúnyának érzem magam, teljesen elveszi az önbizalmam az arcom kinézete.

Tanácstalan vagyok...

28/L


nov. 17. 11:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Kb a Te korodban szedtem én is. Nekem csodát tett, abszolút nem bántam meg, nagyon szép lett a bőröm és nem is jött vissza az akné. Alapból zsíros a bőröm, x havonta megyek kozmetikushoz, de ég és föld.

Nemcsak az aknék tűntek el, de mivel a felső réteget lehámlasztotta, a hegeim is eltűntek.

Nem kellett se műkönny, se semmi extra. Egyáltalán nem volt durva a hatása, nyilván szárazabb volt az arcom, de ennyi. Nem kellett tél lévén se fényvédelem, se műkönny, semmi.


Vágj bele!!! Sok sikert, jobbulást Neked!

nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha a vérképedet májenzimekkel megnézik a kúra előtt, a kúra közepén, és a befejezése után 1 hónappal, nagy baj nem lehet.

A bőrrel valóban csodát tesz, a hajad sem zsírosodik, a száj kiszárad, intenzív hidratálás kell mindenhova.


Másrészt a 3hónap kevés, inkább minimum 6 hónap. Eleve 1-2 hónap a purging,plusz még a hatás kifejtése után a bőrmegújítás, hegek miatt is kell 1-2 hónap.


Felírják fogamzásgátló nélkül is, ha aláírsz papírt arról, hogy nem esel teherbe. Menj másik bőrgyógyászhoz szerintem.

Egyébként itt megjegyezném, hogy van kifejezetten aknéra is jó progeszteronkomponensű fogamzásgátló (Dienille, Mistral), tehát akkor már külön azzal tennék próbát. Semmiképp nem szedném Roaccutan mellé, az önmagában is hat, felesleges felborítani a hormonokat teljesen, hogy aztán meg a foggátló abbahagyás hozza vissza az aknét...


Ami nagyon para mellékhatás, hogy egyeseknél súlyos depressziót okozhat a Roaccutan, ez nálam is megtörtént, borzalmas volt.

nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kicsit több, mint fél éve hagytam abba a szedését.

Ezek a nagyon negatív vélemények leginkább a régi kúrának szólnak. Ma már kis dózisban írják fel, és hosszabb ideig kell szedni (Én több, mint egy évig szedtem). Így nagyobb az esélye, hogy nem jön vissza a probléma, és a negatív tünetei is csökkennek.

Nekem a legnagyobb nyűgöm vele a havi vérvétel volt. Valahol csak 2-3 havonta kérik, de nekem magasabb volt kicsit a koleszterin szintem, ezért kellett minden hónapban vérképet nézni. (És az sem kevés pénz sajnos.)

Testesebb hidratáló, 50-es fényvédő mellett nem volt semmi probléma a bőrömmel. A számmal viszont folyamatosan küszködtem, az nagyon cserepesedett, száradt. A hajamat viszont imádtam, hogy elég volt heti 1x mosnom, és azt is csak a higiénia miatt (mert nem volt zsíros. Az sajnos azóta visszaváltozott) :D

De! Életem legjobb döntése volt, hogy elkezdtem. Azóta a bőröm nagyon szép. Még néhány folt van rajta, de már csak feldobok egy kis púdert a fényvédőre, és az a fedés tökéletesen elég, hogy makulátlannak tűnjön. És nekem nem jött vissza a zsírosság, azóta teljesen normál a bőrtípusom, a hidegebb időnkben talán még száraznak is mondanám, ha nem figyelek eléggé a hidratálásra. Olyan a bőröm, mint aminek normálisnak kéne lenni, hogy mensi előtt előjön 1-2 picike pattanás, ami aztán magától elmúlik pár nap alatt.

Én fogamzásgátlót nem szedtem, mert nekem eleve azért lettek cisztás pattanásaim, mert durva mellékhatások miatt abbahagytam a f.gátló szedését. Szóval ezt figyelembe vette a doktornő, viszont a lelkemre volt kötve, hogy védekezzek más módszerrel, mert ennek a gyógyszernek magzatkárosító hatása van. Ez az, ami eltántoríthatja az embereket. Alá kell írni egy nyilatkozatot, hogy ha véletlenül teherbe esek, automatikusan abortuszra kell mennem. Ez ijesztő volt, okozott is néhány álmatlan estét egy-egy késés.

De én tényleg mindennel együtt azt tudom mondani, hogy nagyon megérte a pénzt, a nyűgöket. Már olyan depis voltam, hogy a lelkemet odaadtam volna azért, hogy jó érzéssel tudjak tűkörbe nézni, mert én tini koromban nagyon szép lány voltam. Most végre megint annak érzem magam. :)

nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm szépen!


#2

Felírta nekem az orvos, hogy mit kell megnézni a vérvétel során, de csak később kaptam új időpontot hozzá, és friss eredmény kell úgyhogy még nem voltam. Nekem 3 hónapot mondott a kurára+ előtte 1 hónappal a fog.gátlót minimum szedni.

Nem igazán tehetem meg a másik bőrgyógyászt, így is ő már a 2. volt mert az elsővel nem értem el semmit és 25-25 e Ft-ot fizettem nincs már rá keretem, hogy még 25-öt otthagyjak. Beszéltem 1 csajjal aki ugyanebben a helyzetben van másik orvosnál és neki is csak fog.gátlóval írja fel.

A fog. gátlókhoz nem értek, majd fogom mondani, hogy a kúra mellé kell.

Gondoltam arra is, hogy nem veszem be, de gondolom a labor eredményből úgyis látszana....

Depressziós már így is vagyok az arcom miatt, nagyon elveszi az önbizalmam.

#3

Felírta nekem az orvos, hogy mit kell megnézni a vérvétel során, de csak később kaptam új időpontot hozzá, és friss eredmény kell úgyhogy még nem voltam. Nekem 3 hónapot mondott a kurára+ előtte 1 hónappal a fog.gátlót minimum szedni. A vérvétel nekem "ingyenes" vagyis a bőrgyógyász felírta mit kell majd nézni, menjek el a háziorvoshoz beutalóért, de ezért külön nem kell fizetni "csak" a bőrgyógyász konzultációért. A hajamat én most is heti 1x mosom.

Nem írtam, de nappalra Skinoren krémet , éjszakára Akneroxid meg még valamit írt fel, és ezek tényleg szépen javítják, mondta hogy karácsonyig ezzel szép is lehet az arcom. (?!)

Cisztás pattanás alatt nem tudom mit értünk, de nekem is olyan, hogy nem sárga a közepe csak "víz szerű lé" és kinyomhatatlan emiatt.

És akinek nincs párja nem is kell szednie fog gátlót?

Mert én mondtam neki h világ életemben óvszerrel védekeztem, de nem nagyon érdekelte. Azt mondta, hogy kell a fog. gátló,amitől szintén tartok.

Ugyanezt érzem én is, hogy már végső elkeseredésemben kerestem fel másik bőrgyógyászt. Mindig annyira irigylem azokat, akik felkelnek, arcmosás, fényvédő és mehetnek is az utcára, én pedig alapozó, korrektor, púder de akkor is látszanak a foltok...

nov. 17. 21:48
 5/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Engem az aggaszt, hogy 3 hónap a kúra. Hatalmas dózisban fogod kapni, a tünetek erősebbek lesznek, és nagyobb az esélye is, hogy valamennyire visszajön a probléma.

Nyilván nem vagyok bőrgyógyász, de mielőtt szedni kezdtem, alaposan utána jártam a témának, így én nem értem, miért adagolja valaki még a régi módszerrel, mikor az újnak sokkal több előnye van (enyhébb tünetek, biztosabb hosszútávú hatás).

Idős a bőrgyógyászod? (Nem azt mondom, hogy minden idős bőrgyógyász elavult módszerekkel dolgozik, de szerintem fiatalabbak között több a "napra kész" szakember.)

Én örülök, hogy az én bőrgyógyászom nem ragaszkodott a fogamzásgátlóhoz. Akik hajlamosak rá, abbahagyás után 10x csúnyább lesz a bőrük, és sokaknál jelentkeznek durva mellékhatások. Én így jártam a fogamzásgátlóval. Sokan sajnos nem is tudják, hogy sok problémájuk emiatt van, pl: migrénes fejfájás, hugyúti fertőzések, ingerültség, hangulatingadozás. Nem is gondolná az ember, hogy ilyen problémákat okozhat. Soha többé...

nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem idős.

Bőrgyógyász, kozmetológus főorvos

43- 45 év körül lehet, magánkorházban is dolgozik, valamint államiban is, ott valami vezető azt pontosan nem tudom.

"Soha többé"

Na ezaz, hogy pont ezek és hasonlók miatt nem szeretnék fog.gátlót, de most mit csináljak, ha csak úgy írja fel? :(((((


"Engem az aggaszt, hogy 3 hónap a kúra. Hatalmas dózisban fogod kapni,"

Adagokról nem beszélt, de akivel én beszéltem csajszi, neki is 3 hónapot mondott egy másik orvos.

nov. 17. 22:23
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem látja semmilyen eredményedből, hogy nem szeded a fogamzásgátlót!

Mondd hogy szeded és ennyi!

nov. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért gondolom, hogy nagy dózisban fogod kapni, mert van egy "fejadag", amit a testsúlyod alapján számolnak ki. Akkor van hosszútávú hatása a gyógyszernek, ha azt a mennyiséget beszeded. (A testsúlyod párszázszorosa. Nem tudom pontosan, mennyi. Kb 150x, 200×) Olyan 10.000 mg körül szedtem be. Ennél a 3 hónapnál az a baj, hogy a 2 véglet lehetséges:

Vagy nem szeded be az elegendő mennyiséget (ami így naponta átlagosan 100-120 mg), így nagyobb az esélye, hogy visszajön a baj.

Vagy beszeded, de akkor kösd fel a gatyádat.

Megértem a pénzt, de én még utóljára keresnék egy olyan szakembert, aki lassan adagolja. Mert ha kevesebbet szedsz be, tényleg nagy az esélye, hogy csak időszakosan tisztul ki a bőröd. Azt gondolom, hogy mindenképp jobb lesz a helyzet, tehát nem fog ugyanúgy visszajönni. Csak nem mindegy, hogy teljesen tiszta lesz nagyon sokáig, vagy csak jobb lesz. Persze pénz kérdése is. Nekem havonta kb egy huszas volt több, mint egy évig. Hát spórolnom kellett, mert nem vagyok gazdag.

nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy videó a témában.

nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#7

Igen csak azért az is pénz.

Én nem államiba járok, mert ott nagyon bunkók és hónapok mire belehet jutni. De nem a várakozás miatt, hanem a lekezelő stílus miatt.

Magánban pedig 22e Ft a rendelés +6e Ft a gyógyszer íratas, elég drága mulatság.

Mármint a kúra (gyógyszer) ára volt havonta 20 ezer Ft? Az elég húzós.Ilyeneket pont nem mondott az orvos el...

Értem amit írsz az 1 évről viszont nekem az már tényleg sok lenne mivel erre a 3 hónapra mondta hogy min.1 évig nem eshetek teherbe.

Ha 1 évig szedem+1 évet várok az nekem már sok lenne mivel 28 vagyok és 30 körül azért szeretnék majd gyereket.

Ezért is félek a fog.gátló szedéstől is meg a kúrától is.

1 évig 20 ezer Ft havonta az rengeteg...

Nem vagyok ennyire anyagias de jelenleg még tanulok (2.diploma) így nagyon meg kell gondolnom mindent mert nincs havi fix keresetem.

Amiket felírt 2 krém szépen gyógyítja az arcom nem tökéletes de fényévekkel jobb mint ami volt pár hét alatt.

Igy nagyon gondolkozom h egyátalan bele vágják e.

Szeretnék szép arcot de rengeteg macera, idő, pénz ez ahogy látom. Na meg a mellékhatasok...

#9 Köszönöm

nov. 19. 02:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!