Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullásra valamit tudtok...

Hajhullásra valamit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve hullik a hajam. Természetesen nem hagytam annyiban, csináltattam labort fél éve, azóta vasat szedek, próbáltam sok dolgot, samponokat, hajszeszeket és miegymást. Másfél hónapja szedek Lordestin-t és mellé vitaminokat, de semmi sem segített eddig. Valaki tud segíteni?

nov. 20. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
finasteride, minoxidil
nov. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sportoljal. Stresszlevezetes. Kocogas,bicaj,aerobic,tenisz,pinpong,uszas,hoki,fallabda,falmaszas.
nov. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
50 miatyánk
nov. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Ha férfias kopaszodás miatt hullik, akkor a borotva az egyetlen dolog, ami meg tudja állítani.
nov. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a vashiány kezelve van, lehet rejtett fogprobléma, ami nincs feltárva, vagy bármilyen gyulladás a szervezetben.
nov. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A fogproblémát már 1 éve megoldottam. Alapjában véve sportos életet élek, de 1 hete volt egy nagyobb műtétem, így 6 hét gipsz, és utána még gyógytorna. De én is odafigyeltem a mozgásra. A gyulladást is kilőttük, 3 vérvételem volt és mindegyik tökéletes lett. A gyógyszereket megnézem. Köszönöm szépen a válaszokat! Tudom, hogy nem kéne ennek akkora feneket kerítenem, de még csak 16 vagyok és lány, nem kéne hogy ennyire hulljon a hajam, főleg, ha már 1 éve próbáljuk megoldani.
nov. 21. 07:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérj időpontot háziorvosnál endokrinológushoz. Ha nemi hormon, akkor antiandrogén hatású fogamzásgátló is vissza tudja fordítani a folyamatot, de az csak elfedi a tünetet, a probléma nem múlik el. Illetve jobb előtte elmenni endokrinológushoz, meg oda, ahova esetleg tovább irányítanak. Ha fog. gátlón vagy, akkor is tud vizsgálni, de mivel elfed bizonyos tüneteket, így nehezebb észrevenni, ha változás történt az állapotodban.


Ha nagyon zavar, mert ugye 16 évesen onnan a környezeted, akkor lehet egyből fog. gátlóval próbálkozni. Ártani nem árt, csak amit írtam róla.


Van ilyen kíméletes fésű is, ami nem tépi a hajat.


"finasteride, minoxidil" - ezeket alapvetően férfias hajhullásra írtam, és ezek is csak tüneti kezelések. Lehet, hogy nőknek is segít valamelyik, de annyira nem olcsó, hiszen amint abbahagyod a kezelést, a hatás jelentősen csökken, majd eltűnik.


Amúgy hajhullásból is van többféle. Ha esetleg leírnád, hogy milyen mintázatban hullik, akkor lehet, tud valaki segíteni, aki jobban ért hozzá.


Túlsúlyod van? Ha magas a testzsír%-od, akkor önmagában a fogyás is segíthet.

nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A testsúlyom normális, a testzsír százalék is. És leginkább elölről, a homlokom környékén hullik, de alapjában véve mindenhonnan. Beszéltem már a háziorvossal, azt mondta várjam meg, míg a műtét és a gipsz lemegy. Azaz leghamarabb jövőre tud bármit is kezdeni vele, bár eddig sem igazán érdekelte. Legutóbb elmentem, elmondtam mi a probléma, de ő akkor is csak annyit mondott hogy mégegy vérvétel, aztán szedjem tovább a vasat. De köszönöm, amint lehet elmegyek endokrinológushoz!
nov. 22. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!