Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolási rutinok, de hogyan?

Arcápolási rutinok, de hogyan?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam különböző csoportokban, hogy fontos reggeli és esti rutint kialakítani.. Nem vagyok ebben a témában jártas. Hogyan tudom meg mi az én bőrtípusom és hogyan alakítsak ki magamnak rutint? Esetleg tudtok cikkeket megosztani ebben a témában? Vagy saját tapasztalat?

nov. 24. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A facebookon van egy csoport, hogy "Tudatos bőrápolók klubja". Én ajánlom.


De amúgy a bőrtípust úgy a legkönnyebb, hogy megmosod az arcodat, majd 1-2 óra múlva nézd meg, hogy milyen a bőröd. Vagyis, száraz, zsíros? Esetleg csak helyenként zsíros? Vagy esetleg normál, szóval nem is tűnik se zsírosnak, se száraznak?


A szárazra nyilván inkább krémesebb krém ajánlott, míg a zsírosra, kombináltra inkább kis könnyedebb.


Akkor van-e valamilyen bőrproblémád? Szóval akár pattanások, vagy pigmentfolt, vagy van valami ilyesmi problémád?


A lényeg, hogy először kéne egy alap rutin.

Szóval reggelre:

1. lemosó

2. fényvédő

3. hidratáló (de ha a fényvédőd jól hidratál, akkor nem szükséges)



Estére pedig szintén lemosó, majd hidratáló krém. Ennyi.


Ha van bőrproblémád, akkor lehet különböző szérumokat is bevezetni, de amúgy ha nincs semmi problémád, akkor nem feltétlen szükséges.

nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kettest annyiban javítanám ki, hogy a reggeli rutinnak a fényvédő mindig az utolsó lépése, arra nem szabad rákenni a hidratálót, mert összekeveredik vele, és akkor veszít a hatékonyságából. A hidratálókrémre is csak akkor szabad felkenni, ha már beszívta a bőröd, ezért érdemes reggelre egy könnyedebb állagú hidratálót választani, amit hamar beszív a bőröd.
nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Mindenképp megnézem azt a csoportot!
nov. 25. 18:48
 4/4 anonim válasza:

Szia! Szerintem ha elmész egy kozmetikushoz az a legjobb. Ő megtudja állapítani milyen a bőrtípusod és tud termékeket ajánlani.

Pl: száraz bőrre:

-gyengéd lemosó pl: geek&gorgeus dm-ben is lehet kapni

alkohol mentes , illatanyagmentes tonik

Hidratáló krém

Még nagyon sok bőrtípus van ezért is jó kometikushoz menni! Remélem tudtam segíteni!

nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!