Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak szilikonos termékkel...

Csak szilikonos termékkel elviselhető a hajam. Nektek mi vàlt be hajápolásban?

Figyelt kérdés

Èn egész felnőtt koromig, amíg otthon laktam nem igazán figyeltem a hajápolásra, anyukámmal közösen használtunk sampont, néha balzsamot és különösebb figyelem nélkül mindig szép hosszú, selymes hajam volt. Ilyen tipikus Garnier és Syoss samponok voltak. Aztán elköltöztem, elhatároztam, hogy tudatosabb leszek és ugye mindenhonnan az folyt, hogy kímélő, természetes és szilikonmentes terméket kell venni, mert az mennyire roncsolja a hajat hosszú távon.

Szóval elkezdtem kísérletezni, csak szilikonmenteset vettem mindenből, minél természetesebb, táplálóbb összetevőkkel. Ennek már több, mint két/három éve és a hajam egyre rosszabb állapotban lett! Hiába figyeltem oda, maszkokat használtam, balzsamokat, a hajam egyre jobban kezelhetlenné vált. Fakó, sprőd, seprűhöz hasonlító volt, amíg alig birtam kifésülni, gubancolódott.

A napokban elvoltunk utazva, együtt fürödtünk a párommal, az enyém nem volt nálam így a párom samponjával mostam hajat. Hát másnap lehidaltam, mennyire szép fényes és puha volt a hajam! Egy olcsóbb,gyümölcsös, szilikont tartalmazó sampon volt. Azóta is azzal mostam és láthatóan szebb, fényesebb és jobban kezelhető a hajam.

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy ha ennyire szép tőle a hajam akkor nem is érdekel a hátránya. Évekig küzdöttem és utáltam a hajam, csak hogy “egészséges” szereket használjak rá és akkor volt a legrosszabb. Tényleg ennyire ördögtől való a szilikonos termék? Ti mit használtok?

Arra gondoltam, hogy max samponból hagyok meg egy natúr terméket, balzsamot viszont szilikonost fogok használni.25n


nov. 25. 09:22
 1/3 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy màr alig talàlok olyan terméket a polcokon amin nem írná, hogy “silicone free”
nov. 25. 09:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Drogeriasat felejtsd el. Nekem fenékig érő egészséges hajam van, indiai hajàpolàs a titkom. Rendeltem amla olajat és port, shikakaival összekeverve. Egyszer csoda módján bringhraj port is találtam. Ezeket hajpakolàskènt használtam, 1 órát minimum rajta hagytam a hajamon.

Aztán alaposan kimostam, a douglasban vettem sampont, nekem a T lab royal detox vált be, de nyilván hajtipustol fugg

nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szilikonostol tenyleg szep a hajad, de hosszutavon nagyon karosit
nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!