Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkésbarna hajamat szeretném...

Szőkésbarna hajamat szeretném házilag leszőkíteni mit használjak?

Figyelt kérdés
dec. 20. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj el fodrászhoz. Sokkal nagyobb esélye van annak, hogy szétcseszed a hajad otthon mint hogy szép lesz, ha még soha nem csináltál ilyet.

Én is kísérleteztem ilyenekkel, mostmár csak fogom a fejem, hogy hogy néztem ki

dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy vörös pigment mennyi van a hajadban. Ha olyan igazi barna, akkor nem ajánlom ezt, de ha inkább csak közép-sötétebb szőke (amire sokan azt mondják, barna), ilyen grafitos fényű, kevesebb vörös pigmenttel, és az a cél, hogy kicsit világosíts rajta, akkor:

Balea more blonde sprayt és sampont ajánlom. Nekem néhány alkalom után szőkített a hajamon, aranyszőke lett tőle.

Ezt akkor, ha nem az oxis színleszívásra gondolsz, amit utána be szeretnél festeni.

Ha az az igazi, vöröspigmentes barna, akkor ne használd, mert narancssárga lesz tőle.

A legkönnyebben színskáláról tudod megállapítani. Rákeresel, és ha a te hajszínedet a sötétebb szőkéknél találod, mehet rá nyugodtan a spray.

dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is fodrászt használj. :)

Ha ez egyáltalán nem opció, akkor fogadd el, hogy max közepesen oké hajad lesz, és szőke hajfestéket (tehát nem szőkítőport) használnék, olyat kellene találni, ami 2 árnyalatot tud szűkítés nélkül világosítani. Rá szokták írni a dobozra. Ha így elsőre nem lesz elég szőke, másodszor is ugyanazzal (!) a színnel kell megint ráfesteni, különben iszonyat káosz lesz. Minden újabb ráfestéssel világosít, amíg sötétebb a kiinduló hajszín, és minden újabb ráfestéssel elkerülhetetlenül rontja a hajad szerkezetét is.

Fontos, hogy egyenletesen vidd fel, mindenhova jusson, előfordulhat, hogy egy adag festék nem elég.

Ha egyszer sikerrel összejött, onnantól csak a lenőtt részt kell "tőfesteni".


Annyit még, hogy meleg árnyalatú saját hajat meleg szőkével, hideg árnyalatúl meg hideg szőkével érdemes festeni, hogy ne legyen előnytelen. Ha nem tudod, melyik vagy, irány az intenet.

dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!