Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért szárad ki a kezem télen?26N

Miért szárad ki a kezem télen?26N

Figyelt kérdés
Mindig viselek kesztyűt. De sokszor úgy kiszárad y hogy megreped és folyik a vér, pedig kenem krémmel. Ahogy jön a tavasz, a kezem is puhább lesz. Csak télen van ez a problémám
dec. 22. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hidegtől.
dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Télen gyakran nagyon alacsony tud lenni a benti páratartalom.
dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is szárad, vérzik is 26F
dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hideg,szárazság,szél,nap hiánya,ha kontaktekcémás a kezed,akkor valami vegyianyag is rátehet.
dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert hidegben összehúzódnak a pórusok, lecsökken a faggyúmirigyek aktivitása, a lakásban pedig a fűtés szárítja a levegőt, ez is a bőr és a nyálkahártya kiszáradáshoz vezet.

Én ugyanettől szenvedek minden télen, a kézbőröm, ajkam kirepedezik, vérzik.

Úgy próbálok védekezni ez ellen, hogy odafigyelek a folyadékbevitelre, otthon párologtatok, illetve gyakrabban ápolom a bőröm, mint nyáron, lehetőleg zsírosabb krémmel.

dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hideg, száraz levegő az oka. Az enyém is olyan ősztől nyárig, amilyennek a tiédet leírod. Nekem van 2-3 bevált kézkrémem, naponta 5x minimum bekenem, leginkább kézmosások után.

Nekem bevált: bekened vastagon a bevált krémmel (nekem a Sudocrem, a Mixa Ceramide Protect és a Bärnangen Oil Intense) és ráhúzom a gumikesztyűt, majd 1 órát, vagy egy éjszakát úgy hagyom, mikor hogy.

dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Nincs izzadás és nincs faggyútermelés a hideg miatt, a bőr kiszárad, elveszíti a rugalmasságát.
dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Szar a krém. Orvostól kérj
dec. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!