Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most akkor milyen sampont...

Most akkor milyen sampont vegyek? Mindenképp olyat, ami SLS meg mindenmentes? L

Figyelt kérdés
Mondják a fodrászok, hogy SLS meg ilyen-olyan mentes sampon a jó, viszont akárhány ilyet kipróbáltam, egyiknél se tapasztaltam valami hű de nagy változást, ráadásul mások is leértékelik ezeket a termékeket. Viszont tele van a tik-tok, insta, internet a márkás samponokkal, hogy mennyire beváltak másoknak. Viszont ezekbe meg van SLS és társai.

dec. 26. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Én Herbal Essence sampont és balzsamot használok. Nekem ez vált be. Próbáld ki, nincs mit veszítened.

Én is odafigyelek, hogy milyen összetevőkből áll egy termék.

dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen hajad van? (Vastag vagy vékony szálú, zsírosodó vagy száraz, selymes vagy durva tapintású?)

Én is most próbálkozom ezzel, csak a CGM miatt (curly girl method, aminek a lényege, hogy a természetes göndörséget hagyjuk kibontakozni, amihez többek között óvni kell a hajat az erős vegyi anyagoktól).

A vékonyszálú, puha hajamat eddig minden másnap mosnom kellett, mert zsírosodott. Először olyan sampont vettem, amiről utóbb kiderült, hogy nem felel meg teljesen a cgm-nek, de így is jóval kímélőbb, mint a szokásos szulfátos samponok (HASK Curl Care). A használata kényelmes, a hajam ugyanúgy finom tapintású, és ami szuper, hogy a hajmosást azonnal kitolta 3 napra (és még akkor sem olyan zsíros, mint a régi samponokkal 2 nap után).

Most próbálgatom a Balea tényleg nagyonmentes samponját (Balea Natural Beauty locken shampoo, a narancssárga). A hajamnak jó, de a használata kényelmetlen, mert balzsam állagú és nem habzik, sosem tudom, hová jutott már belőle és hová nem, ráadásul a zsírosodás visszagyorsult tőle, megint 2 napot bír ki. Gondolom azért, mert olyan nehéz, vajas cucc. De úgy vagyok vele, hogy kísérletezni inkább olcsóbbakkal kezdek. Ez kemény 800 forint volt. Ha végül bejön, tök jó, ha nem, talán kipróbálok drágábbat.

De hajtípustól is függ, és tényleg elég egyéni, hogy kinek a haja és fejbőre melyik samponra reagál jól a szulfátmentesek közül is, meg állítólag idő is kell, míg a haj hozzászokik, hogy nem olyan durva cuccokkal tisztítják már. De nekem hajmosás után mindkét fenti samponnal teljesen tisztának érződik a hajam, csak lágyabb lett, mint a szulfátos samponok után.

Amúgy milyen okból kell? Egészségesebb hajért, vagy festés miatt? A fodrász, aki javasolta, nem ajánlott konkrét márkát? Ő ismeri a hajadat.

Az 1-es márkája is hasonlóan kíméletes, mint az én HASK-om, és nem drága. Meg egyébként a babáknak gyártott samponok szoktak még ilyen mindenmentesek lenni, azok sem feltétlenül kerülnek sokba.

dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon göndör hajam van, de vasalom. Volt évekig is szőkítve, de már most hagyom lenőni. 2 nap múlva már láthatóan eléggé zsíros lesz.
dec. 26. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hatóanyag rendőrség... :) Vallási kérdésként kering az online térben, szóval nincs könnyű dolgod!

- Az SLS egy mosóanyag, ha zsíros a hajad, annyira nem rettenetes ötlet, mert jó zsíroldó. Nem attól lesz jó vagy rossz egy sampon, hogy van-e benne SLS, hanem hogy mennyire felel meg a formula egyésze (! összes összetevő és azok összhangja) a fejbőröd igényeinek. Ebből csak a fejbőröd a megismerhető számodra, a sampont próbálni kell, sajnos. Egymás után kétszer samponozz és alaposan tisztítsd le a fejbőrödet vele. A hajhossznak, extrém esetektől eltekintve elég annyi tiszítás, ami a samponhab (2x) lemosása alatt amúgy is rákerül, ne habosíts oda és súrolást végképp nem igényel.

- SLS sampon esetén használj bátran a hajvégedre akár szilikontartalmú terméket is, mert az SLS még öblítéskor is le tudja szedni, nem rakódik fel. SLS mentes estén figyelni kell, a szilikon, a természetes (akár CGM kompatibilis :)) natúr hajápolók feltapadnak-e. Szerintem emiatt SLS mentes esetén is érdemes legalább havonta egyszer SLS vagy agyag tartalmú samponnal megmosni, azt rögtön ezután a mosás után látod majd a megszáradt hajon, hogy ez kellett-e neki, látható-e a különbség.

- Ha szuperül és neked való samponnal, azaz ideálisan tiszítod, akkor is lehet, hogy alapvetően zsírosodásra hajlamos a fejbőröd, mert adottság kérdése is. A tréningezésre sokan esküsznek, de minden próbálkozás ellenére sincs igazolva, hogy bármit is tréningez a tűrőképességeden felül. Szerintem mosd meg nyugodtan, ha zsíros (2x, csak a fejbőrre koncentrálva és alaposan). :) A végére küldj hajbalzsamot / hajpakolást, miután kimostad a sampont, elég kb fültől lefelé, mert ha a fejbőrödnek közelébe se kerül, akkor nem tudja zsírosítani.


A tiktok, az insta, meg úgy általában az internet felülreprezentálja az érdek- és marketingvezérelt tartalmakat, ez a random tiktok celebre is igaz, aki vagy azért hype-olja xy terméket, mert pénzt kapott érte, vagy azért, mert valaki másnak elhitte, aki azért hype-olta, mert pénzt kapott érte. Nincs csodasampon!

dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A hajápolás is olyan dolog ahol nincs olyan ember aki mindent tud biztosra, és mindenki mást is állít. Nekem az az egyensúly, hogy használok ilyet is, meg olyat is.

Van drágább és drogériás samponom is, mindegyiket használom. Azóta a legegészségesebb a hajam és fejbőröm.

dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!